Porsaitaoommekaikki

En kyllä yhtään ihmettele kun ei saada kuskeja eikä nuoriakaan huvita. Suomalainen asiakas sikailee autossa, juomat ja ruoat otetaan mukaan, ei edes viitsitä kysyä. Naama mutrulla istutaan ja poskeillaan. Navigaattorikin ärsyttää ihan suunnattomasti. Taas sen huomasi täällä helsingissä viimeyönä. Itse kestän ihan sen takia että tienaan 5000 €/kk tekemällä kahta työtä.
4820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

5000 € kuukaudessa. Kahdessa vuorossa! Taksia ajamalla!

Äänestä

Mitä helvettiä, taitaa olla hyvin palkattu duuni tuo toinen, miten viitsit istua taksissa... Itse ajanneena tiedän että 5000 miinus taksipalkka on aika kiva raha, elikäsiiseli palkka tosta "toisesta duunista"... :-( Hullu kuka hullu! Niinjoo. Itse en aja. Huh!

Äänestä
  • elämä. Näin minäkin tein kun ostin eka rivarin. Oli sähköhommista noin 3000 euron tulot ja sitten taksipalkka lisää noin 1000 euroa. Sillä maksettiin rivari pois.

    Äänestä

juomat ja eväät syödään ja juodaan,sitten vasta tilataan kyyti.Ja itsekin olen vasta 25 ja oma taksilupa.Joten kyllä meitä on nuoriakin tässä ammatissa.Mitäs teet kun kaikki vanhat jää eläkkeelle?Ai ei ole nuoria tilalla vai,??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarmo kirjoitti:

En kyllä yhtään ihmettele kun ei saada kuskeja eikä nuoriakaan huvita. Suomalainen asiakas sikailee autossa, juomat ja ruoat otetaan mukaan, ei edes viitsitä kysyä. Naama mutrulla istutaan ja poskeillaan. Navigaattorikin ärsyttää ihan suunnattomasti. Taas sen huomasi täällä helsingissä viimeyönä. Itse kestän ihan sen takia että tienaan 5000 €/kk tekemällä kahta työtä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu