Sak on lähtenyt tielle jolla jäsenmäärä taatusti puolittuu.
Törkeää vasemmistolaista kampanjaa ei kyllä kukaan täysjärkinen hevillä sulata.
Itse tein ratkaisun ja jo tällä viikolla liityn ytk:n jäseneksi.
Tule sinäkin.
http://www.yle.fi/uutiset/oikea/id54325.html
Törkeää vasemmistolaista kampanjaa ei kyllä kukaan täysjärkinen hevillä sulata.
Itse tein ratkaisun ja jo tällä viikolla liityn ytk:n jäseneksi.
Tule sinäkin.
http://www.yle.fi/uutiset/oikea/id54325.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onnea ytk:hon menosi johdosta perusduunari! Älä sitten itke, jos rakas työnantajasi ei maksakaan sinulle kaikkea mitä pitäisi. Jäähän sinulle nyt sukanvarteen laitettavaa jäsenmaksussa niin paljon, että pystyt hankkimaan oikein hyvän ja asiansa osaavan juristin mahdollisessa riitatilanteessa. Toivotaan, että työnantajasi ei kuule päätöksestäsi, silloinhan sinulle voi tehdä mitä vaan, kun ei ole ketään puolustamassa.
Tuohon voi vain todeta että kunpa asiat olisivatkin näin. Olen nähnyt läheltä törkeän tapauksen ay:n toiminnasta, toisin vääryyden kohteeksi joutunut ryhmä oli pieni jota ay-liike lähti kovalla metelillä puolustamaan, no sovintohan siitä tuli, tosin liittotason lehmäkaupalla. Kyseiset ihmiset jäivät nuolemaan haavojaan. Se siitä ay:stä
Olen päättänyt sittenkin äänestää, vaikka nuoren ikäni takia olen ollut ihan pihalla näistä kaiken maailman demareista, porvareista, jne.
Mikäs tämä SAK nyt sitten on?
masinoi/manipuloi politiikasta tiemättömiä,
älä kuitenkaan vedä heidän vakuuttelujaan henkeen
vaan ajattele omilla aivoilla.
SAK on perkeleelinen mafia jolla on vaan oman vaalikarjan vähät rahat mielessä, pienestä ihmisestä he paskat välittää siihen ryhmään kuuluu opiskelijat, eläkeläiset ja muuten syrjätyneet.
päästelee......sak on ammattiliittojen keskusjärjestö niinkuin sttk akava mtk jne
eivät koita vaikuttaa maan hallituskokoonpanoon ja uhkaile muita ulkopoliittisena uhkana.