Millaisia kokemuksia on Nokialla asumisesta?
Onko rauhallinen paikka?
Millaisia ihmisiä?
Nokian kaupunki
5
2156
Vastaukset
- Nokialainen
Mä asuin siellä 25 vuotta ja takaisin muuttaisin jos töiden takia olisi mahdollista
- kaupunkipakolainen
joo oon asunu nokialla koko ikäni.
ei mitään tekemistä, ei mitään liikkeitä ainoastaan ruokakauppoja, sisäänlämpenevämpää paikkaa saa hakea, kaupungin toiminta on niin paskaa, kun olla ja voi, koska virkoihin valitaan aina ne "sopivat" henkilöt, ei niitä päteviä.
koko kaupunki täynnä slummeja.- kimmo
Missäs täällä nokialla slummeja on? Kerropa mullekin..
Kyllähän sitä aina joka kaupungilla aina omat ristinsä on.. En nokialta kyllä mitään slummialuetta tiedä, tietty on joitain yksittäisiä taloja, mitkä vähän ehkä tuntuu arvelluttavalta. Mutta ei nokialla sellasia alueita ole, missä ei esim. uskaltais liikuskella..
- ....?
Mitä mieltä ootte orelinkadun taloista, niistä jotka on siellä aivan kadun päässä, siwan vieressä? Oon ainakin saanu sellasen kuvan että siellä on aika levotonta, vai miten on?
- päivänsäde
Itse Nokialla asuneena voin antaa yhden vinkin: älä vaan muuta lähellekään kumitehdasta! Aika ajoin tuprauttelee pihalle semmosia löyhähdyksiä että Tampereellakin pulut pyörtyy! Muuten ihan jees paikka, pääseehän sieltä nopeasti pois..;)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 844562
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854411Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163483Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392083Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581748Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1031291