Perussuomalaisilla uusnatsi ehdokkaana.

2592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...niminen tämä ehdokas on?

Äänestä

Helsingin piirissähän ei tapahdu mitään ilman piirin puheenjohtajan Arto Välikankaan ja VPJ Jukka Mattilan hyväksyntää.

Herrathan itsekkin intoilevat oikeistolaiseen suuntaan syytellen kaikista ilmeisesti henkilökohtaisistakin? vaikeuksistaan maahanmuuttajia(mamuja).

Viimeaikoinahan tulilinjalla ovatkin olleet erityisesti islaminuskoiset.

Eilenhän? Uudenmaan uutisissakin antamassaan haastattelussa Helsingin piirin puheenjohtaja Arto Välimäki vahvisti puolueen linjauksen olevan se, minkä Tony Halme aloitti.

Puolueena Perussuomalaisten on erittäin vaikeata vetää uskottavaa politiikkaa, koska kasvukeskuksissahan keskeiseksi vaaliteemaksi
on otettu rasismin eri muodot.

Lukijoiden ja äänestäjien kannattaisi tutustua myöskin nimimerkki Ari " Käde" Kähärän kirjoitteluun.

Viime itsenäisyyspäivän tienoilla ehdokas Kähärä halusi kiihkeästi leirittää mm.kaikki Suomalaiset vanhukset.
Perussuomalaisten mukaanhan Suomalainen työmieskin on vain raappahousuinen luuseri,siis todellinen yhteiskunnan syöpäläinen.Työttömät ja köyhäthän kelpaisivatkin vain leirille vanhusten joukkoon.
Tätä tekstiä suoltaa ulos SIT.PerusSuomalainen ex-demari-Vihreä-mikälie takinkääntäjä Imatralta.

Niin.. Tony Halmekin oli SIT.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VKA kirjoitti:

Kyseisen linkin takaa löytyy dokumentti,jonka voi vuokrata.



http://www.elokuvakontakti.fi/site/?page_id=9&lan=1&elokuva_id=544&laji=&list=nimi_up&bylang=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu