Perussuomalaisten ongelma on pitkään ollut 30-40 -vuotiaan, akateemisen, fiksun ja edustavan STADILAISEN naisen löytyminen keulakuvaksi. Nyt Helsingin piiri asetti maaltamuuttaneen, junantuoman, savolaisjuntin, jolla alta aikayksikön ennen kuin ensimmästäkään ääntä on vaaliuurnilla annettu nousi kauniisti sanoen kusi päähän ja omat uskomukset kaikkivoipaisuudesta saavuttivat jälleen kerran sellaiset epärealistisuuden siivet, että tömähdys maanpinnalle ankaraan moraaliseen vitutuskrapulaan on varmaankin vieläkin päällä vaikka viikko kääntyy kohta loppupuolelleen.
Hesan Kopla on maksanut oppirahansa ja nyt se on täysverinen konna käymään sitä paskaista peliä, jota politiikka varsinkin Perussuomalaisessa puolueessa on.
Ai niin ja se edellä puhumani stadilainen gimma, sekin sattuu löytymään - MARIKA KÄHÄRÄ-ZEKKI JYNDI
Kopla on armoton!
Hesan Kopla on maksanut oppirahansa ja nyt se on täysverinen konna käymään sitä paskaista peliä, jota politiikka varsinkin Perussuomalaisessa puolueessa on.
Ai niin ja se edellä puhumani stadilainen gimma, sekin sattuu löytymään - MARIKA KÄHÄRÄ-ZEKKI JYNDI
Kopla on armoton!
Vastaukset 11
Vanhimmat
tIMO sOINI
Nyt otetaan verimittaa miehestä
Vaalitaistelu on kovimmillaan. Aamulla lähdetään(tänään 5.45) ja iltamyöhään painetaan. Peli vetää!
Tänään kävin Ylivieskassa ja Raahessa.Mainiot keikat.Oulun piiri alkaa varmistua. Olen satsannut Ouluun paljon. En aio turhaan vaivaa nähdä.Ylivieskassa tapasin monta vanhaa tuttua SMP:n taisteluvuosilta. Olemme saaneet nukkujat hereille.Nousu on varma.
Nuori aktiivimme Terhi Sorvoja, joka antoi uuteen Trendi-lehteen hyvän todistuksen minusta oli kiva tapaus. Reipas nuori nainen , jolla on omat mielipiteet ja hän uskaltaa sanoa ne ääneen. Terhejä tarvitsemme lisää.
Raahessa oli vastassa räväkkä duunarijoukko.Kovat mielipiteet ovat tehneet vaikutuksen. He kävivät sanomassa suoraan, että nyt vedetään perussuomalainen viiva.Eläkeläisrouva antoi kauniin kukkapuskan, sain sen hengissä kotiin asti.
Menen vielä ennakkoäänestyksen alettua Kajaaniin.Haluan todella meille paikan Oulunpiiristä.Nyt se ei jää visiiteistä kiinni. Kalajokilaakso ja Raahen Seutu tekivät juttua ja radio Pooki haastatteli, sen jälkeen alkoi puhelin soida.
Kaleva oli tehnyt pääkirjoituksen Timo Soinista otsikolla Vennamo II. Mielenkiintoinen, joskaan ei täydellinen näkemys.
Hesarissakin oli sivun siivu. Torkki arvosteli puheeni. Hän on tehnyt sen ennenkin.
EU pääsi hesarin jutun otsikkoon.
EU kanta tuo ääniä, mutta myös vie. Molemmista on kokemusta tältä päivältä. Vastaan aina suoraan kysymyksiin - aivan sama tuleeko vai meneekö ääniä.
Sähköpostin perkaus kesti 1,5 tuntia. Osa puheluista jäi vastaamatta.
Niin tulihan sitä vielä tänään käytyä Espoon kaupunginhallituksen kokouksessa ja Urheilukanavan haastattelussa.
Sauna maistui - ja makkara. Seuraavaksi maistuu uni.
2007 02 26 13:41 GMT
Kuka on Rossi?
Onks se niin vanha!!! Marika Kähärä-Zekki-Zyndi siis... mä luulin parikybäseks enkä 30-40v.
Ikä on suhteellinen käsite.
Vain kulin koolla on pantaessa merkitystä. Pieni kuli vs. iso kuli. Marika on politiikassa ISO KULI isolla Kulilla.
MARIKA KÄHÄRÄ-ZEKKI JYNDI eduskuntaan!
Heil!
Kurdinkullin kipeä imisä?
niin???
Kyllä jokaisen pitää päteä omilla ansioillaan eikä toisten säälittävällä halventamisyrityksillä...
annan ääneni Johannalle.
Yhtä stadilaisia ovat Johanna ja Marika.Kumpikaan ei ole syntynyt stadissa.
Liana-Kaarina on stadin friidu.
Perussuomalaisille naisille tuntuu olevan eduksi miten paljon ulkomaalaisten miesten kanssa on styylannyt,niin Liana vetää pidemmän korren tässä.On muuten ollut monenkokoista ja-väristä rakastajaa.
muita ääniä kuin omasi saadakkaan.
"äänessä?"
Olet kyllä aika katkera kaveri, täytyy sanoa...