Mokako?

Jos Romeo ja se sen entinen juttelee siellä kahvilassa keskenää, Jenni on sienestämässä ja se homppeli on koulussa, ni kuka siellä sillo oli töissä?
6962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ulla? Eiku AKI! sehän se

Äänestä

Tän päivän jaksooko tarkotat. Emmalla oli ainakin se Kentaurin työntekijöiden paita päällä, kun se jutteli Romeon kaa. Se oli varmaan vuorossa, mut ei vaan jaksanu tehdä duunia. Eiks se Jenni palkannukin sen takas sillon joskus?

Äänestä
  • jaksoa..

    Äänestä

Voihan siellä olla vaikka itsepalvelu yhden päivän, eihän siellä kukaan maksa milloinkaan mistään mitään.
"Keittiössäkin" tehdään hienoja ala carte annoksia, vaikka siellä ei ole muuta kuin yksi pöytä ja pieni tiskikone. Pöydällä pilkotaan aina salaattia tai kurkkua.

Äänestä
  • Mun mielestä Emman korvikset vaihtu jossain siinä välissä..

    Äänestä

  • repesin ja aloin itkemää en tiedä miks mutta tiedän et se on paskulisoupshitnolomyötähäpeäperäkanava ja nyt ymmärsin et miten huono se on

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kentaurissa kirjoitti:

Jos Romeo ja se sen entinen juttelee siellä kahvilassa keskenää, Jenni on sienestämässä ja se homppeli on koulussa, ni kuka siellä sillo oli töissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu