Demareiden

Kuka asialla?
7393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin asia toimii.

Äänestä
  • Jos ne meni huoltoon? :)

    Äänestä

etusivulta. Missä mennään?

Äänestä
  • miehen, joka voisi viedä isoäitinsä tekarit, lapsenlapsensa tikkarin, ja oman toimistonsa tietokoneet muutaman lisä-äänen heruttamiseksi.

    En siis väitä että hän olisi näin tehnyt. Mutta tällaisen vaikutelman saan tuota kuvaa katsellessani.

    Äänestä

Ruotsissahan oli vaalien alla näitä tietokonemurtoja kilpailevien puolueiden koneisiin.

Äänestä

Tällaiseenkin temppuun demarit siis turvautuvat vaalikampanjassaan. Kukaan ei muka huomannut kun koneet kannettiin ulos. Joko meininki oli todella leväperäistä ja koneet jätettiin lojumaan varkaiden houkuttimeksi, tai sitten "varkaat" olivat syystäkin TODELLA varmoja siitä että "kiinnijäämisen" riskiä ei käytännössä ollut.

Olikohan koneet tyrkytetty pusikoihin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokoneet vietiin kirjoitti:

Kuka asialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu