Alibissa oli hyvä juttu

Alibissa kerrottiin Perussuomalaisista, liittyi jollakin tapaa perheväkivaltaan. Jotain ehdokasta syytetään pahoinpitelystä. Lehti osasi kuitenkin hyvin korostaa, ettei syyte merkitse tuomiota. Oli muutakin juttua jossa viitattiin perussuomalaisissa olleeseen perheväkivalta -tapaukseen.
1320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Uutinen?
Kyllä Kansa Tietää, Persut vetää puoleensa rikoksiin suuntautunutta väestöä. Soini auttaa 'kaveria', kuten kertoo suurvalehtelija - halmeesta.
Suomalaisten velvollisuus ON ilmoittaa tietämättömille, mitä porukkaa persuissa on!
Jo se, ettei "syyte merkitse tuomiota" - kertoo persumaisen suhtautumisen rikoksen tekijöihin:
Jos ei tuomiota tule - on syytön!
Tavalliselle wanhan puolueen edustajalle ja kannattajalle jo syytekin on kauheus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukija2007 kirjoitti:

Alibissa kerrottiin Perussuomalaisista, liittyi jollakin tapaa perheväkivaltaan. Jotain ehdokasta syytetään pahoinpitelystä. Lehti osasi kuitenkin hyvin korostaa, ettei syyte merkitse tuomiota. Oli muutakin juttua jossa viitattiin perussuomalaisissa olleeseen perheväkivalta -tapaukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu