Istrael aikoo esittää maassamma järjestettävissä Eurovision laulukilpailuissa laulun, jossa kritisoidaan hulluja kansanjohtajia ja viitataan ydintuhoon. Nyt suomalaiset idiootit ovat saantee päähänsä, että kyseistä laulua ei saisi esittää. Kyllä on mieletöntä. Alastomuus ja kaikki muu moraaliton saasta on sallittua, mutta kun Israel aikoo kritisoida syystä erästä psykopaattia, niin Suomessa noustaan takajaloille. Jumala vielä rankaisee Suomea antisemitistisyydestä!
Kjell poika sanooa, että nyt hän joutuu miettimään:
Suomen Euroviisujen tapahtumatuottaja Kjell Ekholm kertoo, että Israelin kappaleen sopivuutta joudutaan nyt arvioimaan.
- Kyllä se on ihan selvää, että tällainen sanoma ei sovi tähän kilpailuun. Meillä on ensi viikolla kaikkien maiden delegaatiojohtajat täällä Helsingissä, jolloin viimeistään keskustellaan tästä tapauksesta, sanoo Ekholm.
Miten niin ihan selvää? Onko Kjellillä kaikki kotona?
Kjell poika sanooa, että nyt hän joutuu miettimään:
Suomen Euroviisujen tapahtumatuottaja Kjell Ekholm kertoo, että Israelin kappaleen sopivuutta joudutaan nyt arvioimaan.
- Kyllä se on ihan selvää, että tällainen sanoma ei sovi tähän kilpailuun. Meillä on ensi viikolla kaikkien maiden delegaatiojohtajat täällä Helsingissä, jolloin viimeistään keskustellaan tästä tapauksesta, sanoo Ekholm.
Miten niin ihan selvää? Onko Kjellillä kaikki kotona?
Vastaukset 12
Vanhimmat
hitleristä juutalaisten messiaana? Sitä hän mitä ilmeisesti oli tempaistessaan 6 miljoonaa taivaisiin? Mieti enenkuin vastaat!
jokainen ironiaksi, jos sen laulaa juutalainen...
Mutta Suomen valtiojohdossa ja Ylessä onkin vallalla kommunistit nämä paholaisen asianajajat, jotka saavat käskynsä pimeyden ytimestä Kremlistä.
Onneksi antisemitistinen YLE ei ole siitä yksin päättämässä. Toivottavasti nauravat kokouksessa antisemitistisen YLEn pihalle.
Suomen kommunistinen valtiojohto ja YLE pelkää, että nyt kun ovat saaneet myyräntyöllään valheen pystyyn ja kuvittelevat saaneensa koko Suomen liitettyä Israelin vastaiseen kommunisti/äärimuslimirintamaan totuus tuleekin puhkaisemaan tämän valheen ja Suomen euroviisuissa nämä kommunistit jäävät pyrkimyksineen vain statisteiksi.
Tervetuloa Suomeen Israel ja paljon siunausta. On aina hienoa kuulla totuudenmukaisia kappaleita jatkuvien valheiden sijaan. Totuus on kova pala valheen isän lapsille.
että nauraisivat suohon nämä Kjellit ja muut herkkähipiäiset antisemististit. Saisi Israel voittaa viisut, niin loppuisi tämä ininä vähäksi aikaa.
Mikäs sen hienompaa kuin että Israel voittaisi totuudenmukaisella kappaleellaan Suomen maaperällä, jonne voitto vielä saavutettiin pimeyden voimista lähtöisin olevan Lordin avulla. Ei ihme, että nämä Lordin kätyrit ovat helisemässä.
Mikään ei olisi hienompaa.
Ja tosiaan Israelin osallistumisesta päättää ihan muut tahot ja täytyy vain toivoa, että nämä Suomen antisemitistisen kommarit jäävät vain inisemään. Hävisiväthän jo juontajankin. Juontajaksi valittiin Jukka Leppilammen poika Mikko vastoin Ylen kommareiden tahtoa, mikä sekin minusta oli ihan hieno homma, vaikka en tiedäkään onko Mikko uskossa, mutta isänsä kuitenkin on ja vielä hieno lauluntekijä.
tarkoita virrenveisuuta, joten ole hiljaa! Toisaalta euroviisut ei myöskään ole mikään poliittisten kannanottojen foorumi, joten Israel saa esittää kappaleensa korkeintaan omalla äidinkielellään, siansaksalla.
Samanlainen vöyhötyshän oli Lordin osallistumisesta. Samat ahdasmielisetkö siellä taas on muita tuomitsemassa?
Aivan käsittämätöntä ettei sodanhimoisten siionistien sallittaisi muuttaa laulukilpailua sotapropagandan näyttämöksi. Israelin koplahan voisi samantien ympärileikata poikavauvan yleisön edessä ja kusta euroyleisön päälle.
Jos juutalaisten sallitaan pilata euroopan laulukilpailut niin eiköhän pidetä joukolla huolta siitä että unohtavat Münchenin tapahtumat ja alkavat puhua Helsingin Holocaustista...
Siis jumalavita, Israel ei edes ole Eurooppaa, ja sen kerran kun heidät on säälistä hyväksytty kilpailuihin niin haluavat sotkea TAAS kerran länsimaat osaksi murharetkiään. Jo riitää kieroilu!
ajankohtaisen poliittisen propagandan esilletuontifoorumi.
Mikseivät kelpo kasaarimme ota positiivisempaa aihetta laulukilpailuun, tekisivät mielummin viisun esim. Israelissa kukoistavasta valkoisesta orjakaupasta?
http://www.venusproject.com/ethics_in_action/Israel_Sex_Slavery.html
kaikki mikä ei sovi heille on antisemitismiä.
Vain psykopaatit ajattelevat niin.
http://www.sampo2002.oulu.fi/psykopatit/tuotokset.htm
ja laulaa palestiinan ja libanonin murhatuista siviileistä.
Vai olisiko se "antisemitististä". No tottakai hullun sionistin mielestä. Sionistille oma tapporiemu on pyhä asia.