Tumma (miltei musta) tamma, ikää reilu 20 vuotta.
Asunut ennen Noormarkussa jollain yläastelaisella tytölle ja kisaillutkin.
Hoitaessa tamma säpäkkä ja häslä, taluttaessa pakkaa välillä vähän jyräilemään, ratsastaessa miltein jopa laiska.
Tietääkö kukaan?
Kuvaa ei just nyt ole, mutta voin myöhemmin linkitellä jos se jotain auttaa:)
Nf-tamma Gilda
Supp-e
4
1356
Vastaukset 4
- Supp-e
- Gildan ex-omistaja
heippa, omistin Gildan aikoinaan muutaman vuoden, ja olisikin tosi kiva kuulla siitä kuulumisia! Gildalla on yksi, nyt 3 vuotias ori varsa, joka on täysin emänsä värinen ja näköinen - ja luonteinen...Eli rohkea ja itsepäinen!
- KawaiiiiiiiiiiCuteness
Söpö pullaponi 8'DDDD
- ja tunnen.
GILDA. :) teillekkö myytiin vai? Hoidin sitä joskus vuonna 2004 ja nyt hoidan jukuriponia kyseisellä tallilla mistä Gilda juuri myytiin uudelle omistajalle. Ei ole Gilda ennen ollut laiska ratsastaessa.. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS762317Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15925Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52786Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke46721- 49706
- 47644
- 80616
- 50585
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35584Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍58557