Toimittajat pieksi Vanhasen

Enää 10 % kannattaa Vanhasta. Sai Vanhanen sen verran kovasti selkäänsä vaalitentissä.

Ei ollut asiaosaamista eikä paineensietoa.
7530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yrittää unohtaa Vanhasen arvokkaan työn EU-puheenjohtajana.

Turkki on saatava mukaan ja pysymään turvallisena maana, meillekin siitä olisi vaan hyötyy.

Äänestä
  • Vanhasellahan on niin huono kielitaitokin ja sen puolesta asioiden jouheva hoitaminen ei onnistu. Erkki Tuomioja uurasti ja teki työtä EU-puheenjohtajuuden aikana ja on saanut siitä kiitosta rajojemme ulkopuolelta.

    Äänestä

  • tämä on totta kirjoitti:

    Vanhasellahan on niin huono kielitaitokin ja sen puolesta asioiden jouheva hoitaminen ei onnistu. Erkki Tuomioja uurasti ja teki työtä EU-puheenjohtajuuden aikana ja on saanut siitä kiitosta rajojemme ulkopuolelta.

    Näkyi harvinaisen vähän puheenjohtajuuden aikana.
    Taitaa olla pelkkää ruokkimista koko puheenjohtajuus.

    Äänestä

ei enää kannata kukaan ,samallaisia sontapuolueita.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

Onko YLE:n naistoimittajat pantu kuriin, koska niillä oli suojeleva asenne Vanhaseen ja Kataiseen. YLE:n miestoimittajat iskivät, kuin vierasta sikaa. Totuus tuli esille, kiitos toimittajien. Tietysti Kataisen tentti sanoo tänän paljon YLE:n porvariasenteesta. Ennenhän YLE on piilottanut katsojilta mm. Niinistön pienuuden ja Kataisen pienuutta piiloteltiin edellisellä kerralla.

Äänestä

niin muuten kävi.

Punasteli ja hermoili.

Ja vihoviimeisellä minuutilla siihen ainoaan toimittajan esittämään ja vielä siis niin läpinäkyvään kompaan Masa ite heittää oman yksityiselämänsä pöytään, voi jukopliut mikä politiikan mestari, ei voinu olla uskomatta kun itse piti vielä uusintakin katsoa, että kävikö siinä nyt siis ihan oikeesti noin mölösti, kyllä kävi ja Masan oma veto oli taas.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalitentissä kirjoitti:

Enää 10 % kannattaa Vanhasta. Sai Vanhanen sen verran kovasti selkäänsä vaalitentissä.

Ei ollut asiaosaamista eikä paineensietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu