Tätäkin naista koulukiusattu!!!!!

5245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kuin ruusu. Eikä anorektikko.

Äänestä

Hyvinkäällä koulukiusaus meni niin pitkälle että koulu pojat(3.luokkalaisia) hyökkäsivät yhden pojan kimppuun joukolla ja kaatoivat hänet maahan ja tämän pojan nilkka murtui siinä.
Pojat lähtivät pakoon ja kielsivät muita auttamasta poikaa ja näin poika nilkka murtuneena makasi lumihangessa yli tunnin kuin koulusta tulleet tytöt vasta pysähtyivät auttamaan poikaa ja palasivat takaisin kouluun kertoakseen opettajalle asiasta.
Ketään ei loppujen lopuksi asiasta ole vielä asettamassa vastuuseen eli kiusaajatkin ovat pääsemässä kuin koirat veräjästä vaikka poika on joutunut olemaan jo viikkoja pois koulusta murtuneen nilkan takia.

PS.poika on myös jonkin verran tukeva josta kiusaus johtuu ja se on jatkunut jo vuosia.

Äänestä
  • Jos haluatte maksaa sen lukemisesta mutta näin todellakin tapahtui ja opettajat lähettivät tekstarin pojan vanhemmille kun tytöt olivat kertoneet tapauksesta ja opettaja kertoi että hänellä on tärkeä kokous(opettajien kokous) meneillään eikä jouda auttamaan poikaa(50m päästä koulusta)juuri nyt.

    http://www.aamuposti.fi/

    Äänestä

  • aamupostista kirjoitti:

    Jos haluatte maksaa sen lukemisesta mutta näin todellakin tapahtui ja opettajat lähettivät tekstarin pojan vanhemmille kun tytöt olivat kertoneet tapauksesta ja opettaja kertoi että hänellä on tärkeä kokous(opettajien kokous) meneillään eikä jouda auttamaan poikaa(50m päästä koulusta)juuri nyt.

    http://www.aamuposti.fi/

    tuohon selkeenä rikosta minusta liittyy.

    Äänestä

  • no kyllähän kirjoitti:

    tuohon selkeenä rikosta minusta liittyy.

    Kun poika oli koulumatkalla kotiin ja joukolla kävivät toiset hänen kimppuun ja nilkka murtui heidän kurmottaessa poikaa eikä opettajat(opettajat pitivät kokousta eli opettajia oli paikalla useita) edes menneet katsomaan mikä pojalla oli hätänä vaikka heille siitä nämä tytöt kävivät sanomassa vaan pojan äiti sai asiasta tiedon opettajan lähettäessä teksti vietin äidille ja äiti lähti katsomaan poikaansa testarin saatuaan ja löysi pojan lumihangesta makaamasta ja soitti ambulanssin paikalle.
    Melkoinen juttu eikä kukaan ole muka vastuussa jos poika pahoinpidellään koulu matkalla jossa murtuu jopa luita.
    Todella pöyristyttävää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairas maailma kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/leffat/200703025805806_le.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu