Timo Karppi,tai Seraja

jompikumpi teistä ajatella ryhtyvänsä sherifiksi
tänne adventistien palstalle?

Tehän molemmat olette
adventisteja ja voitte päätellä että milloin menee
joku kirjoitus överiksi ja adventismin vääristelyksi!

Mehän elämme kuitenkin vapaassa maassa ja meillä on
oikeus olla myöskin kristinuskovia adventisteja.
7528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

todella välttämätön.Ei tuota Uskova yhtä muuten saada kuriin.Mitä nuo tuollaiset kiellot tointaa,kun ihminen voi jokatapauksessa olla toiselta koneelta ja ilman nimimerkkiä vaikka kuinka täällä.Ja onhan tuo nähty,että niin on jo tapahtunutkin.

Ei muuta kuin jokainen uskova yhden oletetettukin kirjoitus poistoon!Hän on jo tarpeeksi VÄÄRISTELLYT ja RÖYHKEÄSTI VALEHDELLEN saattanut TAHALLAAN adventistit huonoon valoon,kaikenlaisilla väärillä olettamuksillaan ja suoranaisella valehtelulla.

Äänestä

Ei ole joka päivä aikaakaan.

Äänestä
  • ketä sinä suosittelisit?

    Äänestä

  • asiallinen kaveri, kirjoitti:

    ketä sinä suosittelisit?

    vaan tarkoitin sitä että harmi kun et voi ryhtyä sherifiksi.OLET PARAS!

    Äänestä

Adventismin vääristelyksi ??? Kunnon kontrolli päälle ??? Just joo......
Palsta samanlaiseksi kuin adventtikirkon sisäinen keskustelu.Salailunhengestä jo luulis olevan aika päästä....

Äänestä
  • syyllistämistä ja vyön alle lyömistä.Riittää jo Jari Laurilan tapaus!

    Äänestä

Olen kyllä sitä mieltä, että kaikki epäasiallinen eli epäkristillinen kirjoittelu näillä hengellisillä foorumeilla pitäisi järjestelmällisesti deletoida, mutta se on aivan liian työlästä tällä systeemillä, jossa kuka tahansa voi käytännössä nimettömästi kirjoitella mitä tahansa sylki suuhun tuo.

Tällaisille foorumeille ei edes pitäisi päästää ketään, joka ei rekisteröidy sisään ja vieläpä niin, että hänen henkilötietonsa tulevat mieluummin aina julkisesti näkyviin.
Mitä ihmeen salattavaa todellisella kristityllä voisi olla???

Näiden toimenpiteiden jälkeen onkin sitten jo tuon ns. seriffin tehtävä melko helppo ja tuloksia tuottava.

Ellei esittämiäni foorumille pääsyvaatimuksia voida toteuttaa, niin en myöskään minä voi edes harkita mitään seriffin tehtävää, josta muuten en edes tiedä toistaiseksi mitään. Paljon on mahdollista, etten voi edes sellaisten muutostoimenpiteiden jälkeenkään ottaa kyseistä tehtävää ja tuskinpa sitä noin niinkuin realistisesti ajatellen minulle kukaan palvelimen taholta tulisi tarjoamaankaan.

Kiitos kuitenkin imartelevasta ehdotuksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voisiko kirjoitti:

jompikumpi teistä ajatella ryhtyvänsä sherifiksi
tänne adventistien palstalle?

Tehän molemmat olette
adventisteja ja voitte päätellä että milloin menee
joku kirjoitus överiksi ja adventismin vääristelyksi!

Mehän elämme kuitenkin vapaassa maassa ja meillä on
oikeus olla myöskin kristinuskovia adventisteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu