Onko se kovin paha asia, jos minä nauran kritiikille, jota olen toiminnastani saanut? Täällä yksi sun toinen aukoo minulle päätään vähän kaikesta ja tokihan minä tiedän, että he tekevät sitä ihan vain huvin vuoksi ja aiksi, että ovat turhautuneita tylsään elämäänsä.
On täysin luvallista tuoda Wilkersonin saarnoja palstalle ja sitä varten Wilkerson on antanut luvan julkaista saarnansa. Ne ovat nimenomaan evankeliointia varten.
Wilkersonin teksteillä on ollut selvästi puhdistava vaikutus, sillä ne antavat oikean kuvan uskostamme ja ovat todella hyviä muutenkin. En yhtään liioittele, jos sanon, että näm saarnat ovat myksitäviä! Jumalan henki puhuttelee niiden kautta jokiasta ja uskosta osattomatkin ovat myöntäneet, että ne ovat kuin ovatkin fantastisia!
Minua säälittää uskovaiset, jotka kritisoivat minua noiden saarnojen tuomisesta tälle palstalle. He mieluummin keskustelevat jostain yhden lapsukaisen intimiteettisuojasta ihan vai siksi, että tämä sattuu eduatamaan seksuaalista vähemmistöä. "Uskovaiset" siis silmät kiiluen "keskustelevat" mitäänsanomattomista ja banaaleista aiheista. Minua huvittaa suuresti kun katson sivusta sitä pelleilyä. Huh, mitä typeryyttä. Nauran sille. Lopettakaa hyväyt ihmiset se perversioilla mässäily, se on koomista ja todella kyllästyttävää!
On täysin luvallista tuoda Wilkersonin saarnoja palstalle ja sitä varten Wilkerson on antanut luvan julkaista saarnansa. Ne ovat nimenomaan evankeliointia varten.
Wilkersonin teksteillä on ollut selvästi puhdistava vaikutus, sillä ne antavat oikean kuvan uskostamme ja ovat todella hyviä muutenkin. En yhtään liioittele, jos sanon, että näm saarnat ovat myksitäviä! Jumalan henki puhuttelee niiden kautta jokiasta ja uskosta osattomatkin ovat myöntäneet, että ne ovat kuin ovatkin fantastisia!
Minua säälittää uskovaiset, jotka kritisoivat minua noiden saarnojen tuomisesta tälle palstalle. He mieluummin keskustelevat jostain yhden lapsukaisen intimiteettisuojasta ihan vai siksi, että tämä sattuu eduatamaan seksuaalista vähemmistöä. "Uskovaiset" siis silmät kiiluen "keskustelevat" mitäänsanomattomista ja banaaleista aiheista. Minua huvittaa suuresti kun katson sivusta sitä pelleilyä. Huh, mitä typeryyttä. Nauran sille. Lopettakaa hyväyt ihmiset se perversioilla mässäily, se on koomista ja todella kyllästyttävää!
Vastaukset 22
Vanhimmat
Saarnat voivat olla hyviä, mutta yleensä lainauksia ei sallita keskustelupalstoilla vaikka niistä saisikin julkaista kopioita. Muilla palstoilla ovat seriffit poistaneet lainaukset, koska lainauksien laitto ei ole keskustelua, joka on palstan tarkoitus. Ainoastaan oman kommentoinninsa tueksi saa lainata kohtuudella. Tiedän tämän vuosien kokemuksella. Ylläpito ei aina ehdi poistaa kaikkia lainauksia/epäsopivia viestejä, mutta katsotaan jäävätkö viestisi palstalle. Muuta en osaa sanoa.
Esim mtv3 keskustelupalstoilla ei sallita minkäänlaista julistamista eikä lainaus saa olla 2-3 riviä pitempi. Julistamista ei pidetä myöskään keskusteluna.
Miksi et kritisoi tuota naurettavaa keskustelua intimiteettisuojasta? Sehän on koomisempaa kuin mikään! Wilkersonin saarnat sensijaan ovat hengellistä ravintoa ja niiden pohjalta voi aivan hyvin keskustella.
Jos Suomessa ollaan änkyröitä ja arvostetaan tietämättömien ylikriittisiä heittoja tai kuvauksia saastaisesta sisimmästään, niin minkä minä sille voin?
Outo tyyppi, vaikka kaikki ovat pyytäneet ystävällisesti lopettamaan tänne kirjoittelun ja muita ohjeita, jätkä ei ota mitään vastaan.
Ja kun pikkasen sanoo, että ottaisit rauhallisemmin, niin olet saatananlapsi ja ties mitä kaunista.
Miten tollanen kaveri saa täällä kirjoitella joka haukku perkeleeksi ja saatananlapseksi, niitä jotka yrittävät neuvoa.
Miksi et kritisoi tuota naurettavaa keskustelua intimiteettisuojasta?
-Halusin vastata sinun viestiisi ja sanoa näkemykseni sinun aloituksistani.
Wilkersonin saarnat sensijaan ovat hengellistä ravintoa ja niiden pohjalta voi aivan hyvin keskustella.
-En epäile tätä lainkaan. Varminta olisi laittaa vain ydinkohdat lainattuna ja loput omaa kommentointia.
-Voit vapaasti ajatella kuten asiasta haluat, en voi asettua ylläpidon asemaan, mutta ystävällisesti vain halusin kertoa sen mitä tiedän ja ajattelen, jos siitä vaikka jotain hyötyä olisi ollut.
Minua ei kiinnosta vähääkään typeryytenne. Enhän minä häiritse toimianne, joten miksi te olette minun kimpussani? Ei teidän puheissa ole koskaan ollut mitään järkeä, joten lopeta sinäkin jo. Juttusi ovat lapsellisia ja turhia.
pelkästään ydinkohtien kanssa teksti olisi vain hokemien toistoa? Kaikki noissa saarnoissa on tarpeellista ja tukee saarnana tarkoitusta. Sitäpaitsi on kiellettyä patkiä niitä saarnoja.
mieltä with Pentecostal*, että Wilkersonin saarnat
tälle palstalle sopivat paljon paremmin kuin kenenkään intimiteettiruikutukset.
uskovaiset kritisoivat tervettä sanaa?
Sulla taitaa olla maaninen vaihe päällä.
Seuraavaksi tulee uhkailu ja vastustaminen, sitten masennus ja sitten pakkohoito.
Eikä tarvi edes olla profeetta bähdäkseen tämän.
Eli rauhoitu., Viimeisen kerran RAUHOITU.
sinulla on ADHD, tai sitten olet vainoharhainen. En ymmärrä, mistä puhut ja juttusi ovat todella kummallisia. Tuon esille minua kiinnostavia asioita täysin rauhallisesti ja kiihkottomasti. Sinä sensijaan alat heti veivata jotain ihme levyä jostain uhkailusta ja vastustamisesta. Olet neuroottisempi kuin uskotkaan ja se on rasittavaa.
Tuot maanisella vimmalla uusia ja uusia aloituksia, kun sinua neuvoo alat uhkailemaan.jne.jne.
No valkotakkiset sut kotjaa ennemmin tai myöhemmin. Ikävää että et osaa ottaa neuvoa keneltäkään, mutta se nyt on tautisi oireita.
Sairaalloinen ihanteellisuus johtaa yksinäisyyteen ja vihaan kanssaihmisiä kohtaan. Jos sinusta kaikki eriluonteiset ihmiset ovat jollain lailla psykopaatteja tai muuten sairaita, niin en ihmettele yksinäisyyttäsi.
Ei aloituksen tekemiseen tarvita kuin muutaman minuutin työskentelyä mukavassa asennossa tietokonetta käyttäen. Siinä ei ole mitään maniaa, usko pois.
Joo, tiedän kyllä, että sementoit näkemyksesi sillä, että psykopaatit eivät usko olevansa sairaita. Se on surkuhupaisaa. Minä olen sellainen ihminen, että tuskin kenellekään tulee mieleenkään valkotakkiset minun läheisyydessäni. Mutta sehän kuuluukin psykopaattien ominaisuuksiin, että heitä ei epäillä, koska ovat niin normaaleja :D
Olet tiedätkö lähellä mielisairaalaan joutumista itse, jos et näe mitään väärää siinä, että olet tuolla tavalla parikymppisten pojankloppien kimpussa. Käytöksesihän saattaisi vaurioittaa herkemmän ihmisen psyykettä.
Sinun ja kaikkien täällä lukevien parasta.
Olisi kaikille parasta, että rauhoittuisit ja menisit vaikka ulkoilemaan.
ja minusta näyttää että ainakin osa avauksistasi on jo poistettu.
En ole kenellekään haitaksi. Saatan ärsyttää joitakin, mutta se on heidän ongelmansa.
postettu. Koskaan ei voi tietää, mitä moderaattoreiden päässä liikkuu...
höpöjuttuja!
Se on juuri sinun vikasi etkä voi muita syyttää ärsyyntymisistä.
Sinulla on vastuu muista, mutta ei se minua huoleta niinpaljon kuin se mitä hallaa käytöksesi tekee itsellesi.
Mitä ihminen kylvää hän tulee lopulta niittämään.
Lakihenkiset kirjoituksesi syyttelysi ja haukkumisesi kääntyvät sinua vastaan ja tuskin kestät sitä.
Laitan jo nyt ohjeen miten sitten selviät kun alkaa vaivaamaan haet apua.
Mene sielunhoitajan puheille pyydä häntä rukoilemaan niiden puolesta joita vastaan olet hyökännyt ja rukoile anteeksiantoa ja sen tietysti saat Jumalalte, mutta että voisit itsellesikin antaa anteeksi.
Mies on 20 vuotta eikä tee muuta kun häiriköi netissä. Hankkisit jonkun urheiluharrastuksen ja etsisit töitä.
-lukea sen sähköpostisi:-)
senkin pummi niin on sinustakin joskus jotain hyötyä...
Laita ihmeessä se linkki missä tuo opetus-sikermä on luettavissa ja jokaisen valittavissa. Siellä on paljon opetuksia joita et ole vielälaittanut. Ajankohtasin tällä hetkellä on tämä. "Pyhä Henki tule takaisin seurakuntaasi"
keskustelupalstaa hänen saarnoillaan? Esitä kirjallinen paperi tai sähköposti, jossa Wilkersson valtuuttanut sinut käyttämään tekstejään keskustelupalstojen tukkimiseen?
"On täysin luvallista tuoda Wilkersonin saarnoja palstalle ja sitä varten Wilkerson on antanut luvan julkaista saarnansa. Ne ovat nimenomaan evankeliointia varten."
Tämä ei pidä paikkaansa.
"Wilkersonin teksteillä on ollut selvästi puhdistava vaikutus, sillä ne antavat oikean kuvan uskostamme ja ovat todella hyviä muutenkin. En yhtään liioittele, jos sanon, että näm saarnat ovat myksitäviä! Jumalan henki puhuttelee niiden kautta jokiasta ja uskosta osattomatkin ovat myöntäneet, että ne ovat kuin ovatkin fantastisia!"
Ko saarnat ovat pysähtyneet tiettyyn Wilkkersson pisteeseen, hän ei voi opettaa pidemmälle, kuin itse on kulkenut. Enemmän on Raamatussa lupauksia vielä jäljellä, Pyhä Henki on elävä ja tekee ihmeitään. Pyhä Henki on Jeesuksen Henki.