Sain kaverilta tietsikan pentti 3:sen niin siinä näköjään olikin c:osiossa kolmeen kertaan asennettu win 2000 järjestelmä eli c.ssä ei enään paljoa tilaa,voisko joku ammattilainen kertoa miten saan poistettua ne kaksi turhaa järjestelmää?
3 käyttöjärjestelmää "ongelma"
4
517
Vastaukset
- Neljännen
Jos C-asemalla on kolme systeemiä on format C: ainoa oikea menetelmä.
Siis tyhjennä levy ja aloita alusta, muuten kyllä ongelmia riittää. - ???
Kiitos!olen aika oppipoika näissä tietsikka hommissa...miten formatoidaan?jättäen toimivan järjestelmän?
- Puhdas menetelmä
On Format C:
Kovalevy siis tyhjennetään kokonaan ja asennetaan uusiksi.
Liiat systeemit voi kyllä poistaa myös poistamalla niiden asennuskansiot tiedostonhallinnassa.
Siinä vain tuppaa jäämää kuonaa jäljelle.
Systeemi ei anna poistaa käytössä olevaa järjestelmää, mutta silloin sinun pitää osata käynnistää ja käyttää sitä asennusta, joka on ehyt ja toimiva.
Muuten joudut kuitenkin formatoimaan, jos vahingossa poista toimivimman.
Jos asennuslevyt on tallella niin levys sisään, käynnistys CD:ltä, formatointi ja uudelleen asennus, niin kone on kuin uusi.
- as-keetti
koneen siihen niistä kolmesta missä parhaiten
toimii.
Otat selvää, minkä niistä (missä hakemistossa
windows on) on käynnissä.
vinkki: katso mihin systemroot ympäristömuuttuja näyttää.
Muut windows-hakemistot senkun sitten ihan deletoit suoraan pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328426Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5047687SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2245733Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en1024850Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474684Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1784574Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1114508Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144246Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03860