tarkkailee ohjaamostaan ja huomaa toisten virheet ja kirjoittelee sitten täällä. Eikö olis parempi keskittyä omaan suoritukseen ja tehdä parhaansa katsoa mihin se riittää
Keskinkertaista
paremmat autoilijat
3280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vaikka kirjottaisi omista kokemuksistaan. SENSUURI PYYHKII...
Liikenteessä omaan suoritukseen vaikuttaa paljolti myös se mitä muut tekevät. Muiden tekemisiä pitää tarkkailla jatkuvasti, jotta pystyy toimimaan tilanteen edellyttämällä tavalla.
Muiden tekemien virheiden havaitseminen saattaa olla aika helvetin tärkeää mahdollisen onnettomuuden ehkäisemikseksi.
Näitä ihan "omaa ajoaan" ajavia pitää todella tarkkailla, jotta ei rytisisi.
Puhut asiaa! Näillä eväillä on ollut iso vaikutus siihen että tuo rekkani on pysynyt lapasissa jo miltein 20v.
Pientä mietiskelyä jatkuvasti,"tuliskohan tuo eteen tuolta sivutieltä" "tuleekohan joku vanhoilla vihreillä" "jäiköhän peilin katvealueeseen joku,kurkkaan vielä kerran" "kehtaako tuo vielä lähteä ohi" jne.
Ehkä vähän ressaavan kuuloista,mutta liikenteessä seikkailevat eivät ole yhtenäisellä ajatuksen juoksulla varustettuja?