M. Keränen hyvä hyvä

Moi ! Olet varmasti kansan asialla, kun olet ITSENÄISYYSPUOLUEEN KANSAN EDUSTAJA EHDOKAS. Nostan hattua,että olet nimenomaan työstämässä oikeudenmukaisuutta ja kaikkea sitä puolueen vaaliohjelmaa, joka on suuri vaihtoehto äänestäjille v.2007 vaaleissa. On tutkittu, että ei se hieno puhe vaan aito ja rehellinen sanoma saa vipinää aikaan ihmisten mielissä. Näissä vaaleissa se nähdään ja koetaan.
1390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Arvoisat keskustelijat , lukijat , debatoijat , sensorit ja ylläpito !
Kirjoittanut: Matti Keranen Salla 6.3.2007 klo 13.02


06.03.2007 kello 12.50 Matti Keränen , Salla .

IPU:n EHDOKAS N:o 76 Lapin vaalipiiristä .

Arvoisat keskustelijat , lukijat , debatoijat , sensorit ja ylläpito !

Jos jätätte minujn juttuni noin yleensäkin rääpimättä , vääristelemättä ,
mielivaltaisesti sensuroimatta , niin aivan luonnollisesti tekisin hyvien
tapojen mukaisesti näin :

1) Keskittäisin tarinani yhteen ketjuun , jossa jokaisessa MINUN JUTUSSANI on
juuri minun käyttämäni rekisteröity Nikkini .

2) Mutta juuri te ylläpito olette lukinneet kaksi minun nikkiäni justiinsa tänä talvena.
En ymmärrä , että mitähän pahaa te olitte näkevinänne nikeissäni
” Matti-Keränen ” ja ” Matti-Keranen ” ?

3) Minun on keraasaan pakko kirjoitella villeillä nikeillä , koska rekisteröitymiseni
torpataan aina viikon sisällä.

4) Nuo kaikki soopaa ja paskaa sisältäneet herjat UFO:ista , Mars – ja Titan –
planeetoista olette juuri te ylläpidon nilkit itse heittäneet kehiin . Koska älyllistä
elämää ei moderini astronomian mukaan tule löytymään ainakaan aurinkokunnastamme , niin olen vastaillut ylläpidon typeryyksiin yhtä suurilla typeryyksillä !

5) Jos juttujani ei sensuroida mielinmäärin , niin minunkin juttutulvani alenee
kohtuulliseksi – pari – kolme – päivässä ! Älkää luulkokaan sensuroineillanne
potkivanne pitkälle !

KYLLÄ SUOMESTA LÖYTYY LUKUISIA VAPAITA FOORUMEITA !

LÖYTYY TOKI JOPA SALLAN MATILLEKIN !

PS. Sinä hauska , päivän tällä palstalla vieraillut nikki ” Matti Heränen ” !

Sanon tälle hauskalle nikille , että R I P ” Matti Heränen ” , vaikka Marsin
UFO:t sinut veivätkin !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


AnneliRoista kirjoitti:

Moi ! Olet varmasti kansan asialla, kun olet ITSENÄISYYSPUOLUEEN KANSAN EDUSTAJA EHDOKAS. Nostan hattua,että olet nimenomaan työstämässä oikeudenmukaisuutta ja kaikkea sitä puolueen vaaliohjelmaa, joka on suuri vaihtoehto äänestäjille v.2007 vaaleissa. On tutkittu, että ei se hieno puhe vaan aito ja rehellinen sanoma saa vipinää aikaan ihmisten mielissä. Näissä vaaleissa se nähdään ja koetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu