Glory Backman ottaa Raamatun tosissaan ja sekös

ärsyttää puolisydämisiä :)

Gloryn meriittejä vähän, toiset puhuu toiset tekee Jumalan tahtoa:

http://www.glorybackman.com.j-serv.kotisivut.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=29

http://www.kokonainen.com/

http://www.honeylove.fi/

Glory on arvostettu nainen tosiuskovien keskuudessa.
83556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

............

Äänestä
  • Oletkos jo kokeillut nuo honey-öljyt ja -rasvat, tosi hyviä..??
    Vai pitääkö vielä tyytyä Yves Rocher -karvalakkikosmetiikkaan..

    Äänestä

  • so glorious kirjoitti:

    Oletkos jo kokeillut nuo honey-öljyt ja -rasvat, tosi hyviä..??
    Vai pitääkö vielä tyytyä Yves Rocher -karvalakkikosmetiikkaan..

    Kosmetiikasta ole kuullut kokeilleilta, että ovat kyllä hyviä.

    Puhujana olen kuullut G.B.ja hänellä on kyllä perinteinen helluntailainen ylivainiolainen voitelu Herralta räiskyvän naisellisen ulkokuoren alla.

    Äänestä

Haiskahtaa siltä, että ko. henkilö tai hänen uskollisen lähipiirinsä laatii tällaisia ylistyspuheenvuoroja, kun ne ovat laadittuja niin suurella paatoksella ja sokealla itsevarmuudella. Tavallinen syntinen hän on siinä missä kuka tahansa muukin. Jos oikein elämällä haluaa päästä taivaaseen, tulee täyttää kaikki Jumalan Raamatussa ilmoittamat määräykset. Toivotan onnea ja menestystä pyrkimyksissä...

Äänestä

vai tosiuskoinen ei vaan amatsooni joka julistaa naama maalattuna ollen kuin lyhdyn alla tupakkaa poltteleva lutka joka vilauttaa...erikoisesti sitä minkä kautta voi lähettää rahaa.

Äänestä

Mihin tota perusvoidetta tungetaan?

Äänestä

Hän ei ole päässyt eheytymään huumehuuruisista vuosistaan, näkyy käytöksessä. Toivottavasti, paranisi haavoistaan. Entinen huumemuuli!

Äänestä

Eheytymätön asenne tulee ilmi negatiivisissa puheissa. Haavoittuneet ihmiset haavoittaa ihmisiä, siksi on olemassa kuninkaallinen laki: rakasta lähimmäistäsi niinkuin itseäsi. Mikäli mustamaalaat toisia, silloin itse kunnioituksesi on hukassa. Meidän tulee tehdä hyvää jopa vihollisellemme, tehdään ennemmin hyvää ja olemme Sanan tekijöitä eikä vain sen kuulijoita pettäen itsemme. "Maassa rauha ihmisten kesken joita kohtaan Hänellä on hyvä tahto, mikä on sinun tahtosi ihmisiä kohtaan"?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Asiaa. kirjoitti:

ärsyttää puolisydämisiä :)

Gloryn meriittejä vähän, toiset puhuu toiset tekee Jumalan tahtoa:

http://www.glorybackman.com.j-serv.kotisivut.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=29

http://www.kokonainen.com/

http://www.honeylove.fi/

Glory on arvostettu nainen tosiuskovien keskuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu