miksi vasemisto liitto

otti sanan sosialismi taas käytöön,eikö siperia ole jo opetanut tarpeeksi.Siimeksellä oli oikea ote saatoin jopa ajatella äänestämistä.Sosialismi on jo kuopattu melkein kaikialla pitäis unohtaa tääläkin.todelisuudessa se on harvain valtaa!
2416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

>>>otti sanan sosialismi taas käytöön,eikö siperia ole jo opetanut tarpeeksi.

- Mikä pielessä??? Perustele vähän tarkemmin.
Kerro mikä mättää?

>>>Siimeksellä oli oikea ote saatoin jopa ajatella äänestämistä.

- Siimes oli väärässä puolueessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rivikansalainen kirjoitti:

otti sanan sosialismi taas käytöön,eikö siperia ole jo opetanut tarpeeksi.Siimeksellä oli oikea ote saatoin jopa ajatella äänestämistä.Sosialismi on jo kuopattu melkein kaikialla pitäis unohtaa tääläkin.todelisuudessa se on harvain valtaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu