tosiaan vähäosaisilta lähes pakottaen rahaa puolueelle. Vanhuksilta viedään rahaa ilman omantunnontuskia, hävetkää!
Kerjääkö Keskusta
mediaa seurannut
3292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Juu valtakirjoilla kierreltiin kerjulla kuin köyhän talon porsaat, vaikka saadaan puoluetukea ja muuta, eikö mikään riitä ?
... vaan pakottaa puolustuskyvyttömiä vanhuksia "toistaiseksi"-tukimaksuihin. Niitä varmaan maksaa perikuntakin.
Televisiossa oli dokumentti, jonka johdosta kirjoitin tänne heti sen jälkeen. Kysymys ei ollut dokumentin tekijöisen tulkinnasta, vaan kuvaukset oli tehty paikan päällä.
Avuttomalta vanhukselta, joka ei osannut erottaa edes pankkikorttia kaupan etukortista, kirjattiin tilitiedot KEPU:n käyttöön. Rikollista!
.... perustein voisin kysyä sinulta, että vieläkö ulostat housuihisi ja lyötkö vaimoasi ilman omantunnontuskia , häpeä..