Ahneus ja itsekkyys KEPUn perusominaisuuksia

Ahneus ja itsekkyys ovat KEPUn perusominaisuuksia.

Se rahastaa kaikesta.

Se ei suostu ydinvoimaan, ellei turpeesta ja risuista makseta sille jotain hyvitystä, kun niistä ryhdytään tekemään biopolttoainetta.

KEPU harrastaa avointa kiristystä. Se suostuu järkevään energiantuotantoon eli ydinvoimaan vain sillä ehdolla, että sille maksetaan suojelurahaa ja autoilijat pakotetaan ajamaan risujen voimalla.

Jos Italian cosa nostra saisi kuulla, että kaukana Pohjolassa on puolue, joka hallitsee valtaosaa maan kunnista, joissa poliisit, tuomarit, opettajat, papit ja virkamiehet ovat KEPUlaisia, se häpeäisi mitättömyyttään.

Tällainen on tämä "valoisampi vaihtoehto".

5

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on ollut aina

      Nyt kun pitäisi panostaa korvaavien energiamuotojen TUTKIMISEEN lykkää kepu rahat jo vanhanaikaiseen ja huonoksi havaittuun energiantuotantoon: turpeen hiilidioksiidipäästöt ovat korkeammat kuin kivihiilellä, ohraetanolin tuotantoa pistetään pystyyn vain, jotta Kepulandian kotieläintuottajat saisivat halpaa rehua sivutuotteena ja autoilijat maksavat, puupellettikattiloille annetaan valtion tukea, pellettituotanto on valtioyhtiö VAPOn lähes monopoli samoin kuin turve.

      Vanhasen mukaan Helsinki pitäisi lämmittää puulla jne.

      Bioenergiassa on mahdollisuuksia ja sillä olisi pian hyväkin tulevaisuus, mutta kepun tarrautuminen menneeseen aikaan jarruttaa JÄRKEVÄN bioenergian kehittämisen.

      Vain kepun siirtäminen oppositioon tuo tähän muutoksen.

    • Otsikossa hymiö

      ...

    • peter-k

      Känä = Loka-Laitinen , Iltalehden törkyosaston tyhjäntoimittaja. Tuo pätkä oli IL:ssa ja nyt täällä
      ilman lainausmerkkejä. Häpeä ! Loka-Laitinen yrittää vanhanaikaista, eli koettaa vierittää SAK-SDP-mafian inhottavia ominaisuuksia (ahneus,itsekkyys, vallan- himo yms.)ja tökeröimpiä temppuja (pettäminen, painostus,törkeys jne) Keskustan niskoille. Mutta ei huolta, kansa kyllä huomaa ja tietää. Ja osaa äänestää, tietenkin järki-ihmiset Keskustaa !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2126
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1537
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1263
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1242
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      113
      1210
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1034
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      997
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      986
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      912
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      804
    Aihe