"Alempiarvoiset kirjoittajat" -viesteille. Alemmuudentunne on viheliäinen tunne ja siitä useimmat kimpussamme hääräävät ihmiset kärsivät. He siis ovat kateellisia ja heillä on alemmuuskompleksi. Se johtaa vainoharhaisuuteen ja leppymättömään vihaan. Kyse on nimittäin siitä, että nämä ihmiset "tiedostavat" asiat oikein. Heidän kateutta ja kaunaa olevat silmänsä näkevät maailman pahuden ja sen MITEN HEITÄ SORRETAAN!!!
Heidän on syrjäytetty, eikä kukaan välitä heistä. Kapitalistit ja uskovaiset ovat kaiken kurjuuden takana ja siksi heitä vastaan tulee taistella! Näin ateistit alemmuudentunteessaan ajattelevat, eikä heitä lepytä mikään. Voi ressukoita!
Heidän on syrjäytetty, eikä kukaan välitä heistä. Kapitalistit ja uskovaiset ovat kaiken kurjuuden takana ja siksi heitä vastaan tulee taistella! Näin ateistit alemmuudentunteessaan ajattelevat, eikä heitä lepytä mikään. Voi ressukoita!
Vastaukset 41
Vanhimmat
Nauratko myös kun talo palaa ?
ihmiset alkaisivat etsiä narsisteja joukostaan silloin kun talo palaa.
jotain häiringiä on päärustingissasi. Kirkoitatko näitä viestejä jostain mielenterveysosastolta. Tavalliset ihmiset ovat näin kauniina ilmalla joko töissä tai ulkoilemassa.
tavallinen ihminen on sellainen tuulipukukansaan kuuluva työhullu, joka veuhtoo mielipuolinen ilme naamallaan siellä sun täällä todistellen itselleen ja muille, miten hyödyllinen ja SUAMALAINEN on?
tai kommarilla o suhteessa kuolemaan?? Outoja kyselet.
Toinen hauska juttu sinulta: "Tavalliset ihmiset ovat näin kauniina ilmalla joko töissä tai ulkoilemassa."
Ajatella, sitten kun sataa, niin tavalliset ihmiset eivät ole töissä? --vain ainoastaan kauniilla ilmalla. -höh, siinä on kyllä kommarit tehneet hyvän sopparin työnantajan kanssa.
valitettvasti tätä en ymmärrä
"tai kommarilla o suhteessa kuolemaan?? Outoja kyselet. "
"Mitä tekemistä
ateistilla,
tai kommarilla on suhteessa kuolemaan?? Outoja kyselet.
Ei kai se nyt minun vika ole, että olet tyhmä?!
ajatuksen juoksu. Ei tuohon voi sanoa muuta kuin, että jäin mykäksi tuollaisen tietämättömyyden edessä.
siinä sitten oli?
et mä olen tyhmä. Tiedätkö mikä on rautatie?
ja ota suunta kohti Moskovaa. Rajat ovat jo nyt tarkkailun alla, kohta et sinne pääse punaista lippua liehuttamaan. Joten toimi nopeasti!
Et vastannut kysymykseen. Tiedätkö mikä on rautatie?
ihminen järkeä. Millä laitteella pääset moskovaan?
Et vieläkään vastannut kysymykseen. Mikä on rautatie?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Rautatie
että tiedät mikä on rautatie.
"Kapitalistit ja uskovaiset ovat kaiken kurjuuden takana ja siksi heitä vastaan tulee taistella! Näin ateistit alemmuudentunteessaan ajattelevat, eikä heitä lepytä mikään. Voi ressukoita!"
Sak:n mainoskin kertoi juuri siitä sairaasta ja kateellisesta luonteesta, mikä tuli hyvin esille posi vedetystä mainoksesta...
Ärsyttää nämä onnettomat "reppana" kommarit/ateistit. Ovat olevinaan niin sorrettuja. Mutta oikeasti ovat semmosia susia että pahempia ihmiskunnan keskuudesta taida löytyä...
murhanhimoisempaa löydykään. Ovat kateelliset Kainin puoluetta.
jotka uskovat, että kommareita ja ateisteja on olemassa?
Ei, ei ne ovat kuolleet sukupuuttoon jo kauan aikaa sitten.
Sotkethan nyt vähän asioita?
koira karvoistaan pääsee. Eilen viimeksi tapasin erään pioneeri/kommari/ateistin. Oli 15 vuotta sitten todella PUNIKKI, mutta rauhoittui kun neukkula hajosi. No nythän nämä veljet ja sisaret ovat jälleen lyöneet hynttyyt yhteen ja kommaripropaganda leviää taas suomessa mm. SAK:n ja Halosen avustuksella.
Joten kyllä niitä vain on edelleen.
että ihan tänäpäivänä kommareita on vielä elossa.
Ne olivat sitten koteloituneet jonnekin, ja joku sysäys on saanut ne uudelleen liikeelle.
Jaa,että ihan Halonenkin harrastaa kommariprogandaa.
Täytyykin alkaa tarkailemaan, jos vaikka naapurissakin olisi näitä uudestisyntyneitä kommareita.
poliittista historiaa suomesta vuosilta 1960 - 1990. Sieltä löytyy mm. Tarjan tarinat kommariyhteyksistä. Näin se aika kultaa muistot, tai sitten sinä olet vielä nuori, etkä tiedä totuutta näistä asioista.
sitten kun olet mennyt töihin...
UMPIHOMO! Sinulla se loma vaan jatkuu ja jatkuu... kohta kolmatta viikkoa. Miten noin tyhmällä on noin pitkä loma.... Njaa, taidat ollakin semmonen peräkammarinpoika.. Kirjoittelet sieltä mamman kaapista.
kärsivä pomo nakkasi minut jo kerran pellolle, vaikka en edes nauranut hänelle. Nyt olen kyllä nauranut.
kun ei uskalla perustella tekstejään millään tavalla...ei muuta kuin omia typeriä kommentteja jotka on keksinyt ihan omasta päästään...
jossa olit töissä peräti kolme tuntia niin kuin itse kerroit...mene pummi töihin...
onkin niiiiiin hienoja kommentteja, että!! :O
Pomo oli sellainen lyhyt turjake, joka halusi olla kova jätkä. Mutta koska en osannut pokkuroida lyhyttä, niin antoi lähtöpassit.
kerropas nyt ensiksi, että millä perusteella pidät minua homona? olemmeko me joskus kenties tavanneet? oletko yrittänyt iskeä minua ja minä olen sanonut että "valitettavasti olen hetero, joten etsi seurasi muualta".
toiseksi voisit kertoa, että millä perusteella pidät minua pummina? minulla on työpäivä loppunut ja kai sitä ruokatauolla saa kirjoittaa mitä haluaa? muuten miten sinulla on täällä aikaa olla koko ajan? oletko sinäkin Penteleen lailla joku pummi? vai oletteko te yksi ja sama henkilö?
toiseksi voisit kertoa, että millä perusteella pidät minua pummina? minulla on työpäivä loppunut ja kai sitä ruokatauolla saa kirjoittaa mitä haluaa? SINULLA MITÄÄN TÖITÄ OLE!
muuten miten sinulla on täällä aikaa olla koko ajan? MITÄ SE SINUA LIIKUTTAA KUINKA PALJON TÄÄLLÄ OLEN.
oletko sinäkin Penteleen lailla joku pummi? vai oletteko te yksi ja sama henkilö?
NO KUULE, MINÄKIN OLEN SAMALLA TAVALLA "LOMILLA" KUTEN SINÄ...
ja oletko siis sitä mieltä että vain pitkät miehet voivat olla johtajia...
olikin kateus pitkiä kohtaan, jolle hän oli antanut sydämessään valtaa.
Tosiasia on, johtavassa asemassa olevat ovat muuta väestöä pitempiä.
tulen helsingin kisahallin aulaan kello 15.00 lauantaina. minut tunnistaa nahkatakista ja vaaleista farkuista. ole hyvä ja tule sinäkin paikan päälle niin katotaan onko sinusta mieheksi sanojesi takana? mukanasi voisit tuoda vaikka viimeisen tilinauhasi. minäkin tuon vastaavan. lisäksi tuon mukanani maailman ihanimman olennon. oman tyttäreni. niin ja nyt sitten kysytään uudestaan, että onko sinusta miestä tulemaan paikan päälle? oletko sinä mies joka seisoo sanojensa takana vai pelkkä rakki jo räksyttää jaloissa?
vitsikäs! Minulla ei ole sinulle tilinauhaa.
Luulin, että olet osaksijoittaja, mutta et siis olekkaan?! Pankin lähettämä osto- ja myyntitositteet kelpaavat sinulle tilinauhasta? vai?!
Oletko siis ns. duunari?
Minulla on muuten eräs homo tuttu, jolla on IHANA tytär, et kai se ole sinä?
Hänkin käyttää vaaleita farkkuja ja nahkatakkia, ja välillä nahkahousuja ja farkkutakkia... tiedäthän ;)
tuletko vai et? onko sinusta miestä seistä sanojesi takana?
ehkä en... Muista sitten, ettei minuun saa ihastua ;)
Tuohan se on tosi uskovaisen puhetta!!
Arvostelet ja arvostat ihmisiä PITUUDEN mukaan!!?
Voihan vitalis miten kypsää ajattelua!!!
Otetaan esim. Napoleon; lyhyt tumppi, joka valloitti puoli maailmaa!!
Lyhyt pomo taisi vaan huomata, ettei Pente-boystä ole yhtikäs mihinkään työmaalla!! :)
arkaan paikkaan aloitus,kun tulee niin kovasti kritiikkiä! Mikähä meissä hellareissa kiinnostaa,kun kovasti täällä porukka käy valittamassa ties mistä,mutta hyvähän on että käyvät! Tietäväthän ainakin,että sellinen on olemassa,kuin Helluntaiseurakunta! ;) Siunausta kaikille !!
Minä uskon, että 99,5% kirjoittajista on fiksumpia kuin sinä!!
Mistä ihmeestä se alemmuudentunto tai kateus täten voisi johtua!!??
Alemmuudentunne voi olla viheliäistä, mutta tuollainen ylemmyydentunto ja narsismi on SAIRAUTTA!!!