Eikös usa ottanut joukkojen johdon Afganistanissa ,jälki on sen näköistä http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/id54878.html
siviilejä
kuolee!
6159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olisin kyllä kuvitellut sankarillisten vastarintamiesten pyrkivän säästämään siviilejä eikä hyökkäävän päättömästi sotilaiden kimppuun. Tämän uutisen on pakko olla propagandaa, onhan toki todennäköisempää että amerikkalaiset lahtasivat siviilit huvikseen, mitä ei Neuvostoliitossa koskaan päässyt tapahtumaan!
Uutisen mukaan jenkit (tyypillisesti) ammuskelivat läheiseen väkijoukkoon kostoksi pommista. Imperialismi pysyy Afganistanissa juuri niin kauan kun jenkkien huumeilla rahastavat sotalordit saavat jenkeiltä pätäkkää.
Kyllä tämä oli joko valheellinen uutinen tai sankarillinen vastarinta *henkäys* mokasi! Ei voi olla mahdollista!
aiheesta.Kohta ne hullut ampuu siellä suomalaisia ja laittaa talebanin syyksi http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Uutistoimisto AP syyttää USAta kuvien tuhoamisesta Afganistanissa/1135225591538?ref=rss
on paljon pidemmät perinteet kuvien tuhoamisessa. Niitä hulluja ei kannata ihailla eikä niiden syyksi tarvitse lavastaa mitään.
Pornovideokokoelmat jäi taleban-johdolta taakse kun Kabulista pakenivat...että semmosta.
talebanien uutistoimisto tämä AP.Minulla on sellainen tunne,että se on länsimaalainen uutistoimisto ja nehän ei tunnetusti valehtele.