Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

pienet terhakkaat tissit vai suuret?

kummat teidän mielestä on parempi a-b kokoiset tissit jotka helppo pitää vaikka ilman liivejä, vai suuret?

itselläni on a kokoa ja olen tyytyväinen niihin voin jättää liivit kokonaan pois ja rinnat näyttävät siltikin hyvältä. Saatika että kun niihin koskee tuntuu ne aidoilta ja nännit tuntuvat lävitse. Näin myös seksikkäämpä olo, varmempi olo ;) Tukea halutessa voi pitää vaikka urheilu liivejä jotka antavat aidon näyn ja tunteen. Parempi näin kuin isot joille tarvitsee kunnon tuet ja toppaukset.
255758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

että tykkäät itse ja moni muukin. itellä on kaveri joka tykkää ihan erilaisista tisseistä kun minä ja pienemmistä. ei ne makuasiat väittelyl parane.
mun exä oli/on sporttinen ,kapeapyllyinen ja suht isotissinen niin hoikaksi (C) .. sain aina hirmustondiksen ku niitä koitteli ja kulli jähmettyy kyl aattelustaki. fetissi mikä fetissi sano tissi ku suuhun joutu.

Äänestä

Aivan mahtavat herkut sulla! Haluan sua!

Äänestä

Mitä pienemmät ja terhakammat, sen paremmat.

Äänestä

minusta nännipihojen koko tisseihin nähden on se joka tekee tisseistä herkulliset,elikkä b kupin tissit normaalia isommilla nännnipihoilla on aika villin näköiset

Äänestä

...isot, mutta ei kuitenkaan mitkään ylisuuret. Mieluisimmat koot taitavat olla C ja D. Luonnollisen kokoisena ne kuitenkin ovat yleensä miellyttävämmät kuin suurennettuna ja se riippuu jonkin verran vartalostakin, millaiset rinnat ovat sopivat, joten eivät isot automaattisesti ole paremmat.

Äänestä

niin se vaan on että isot on kauniit

Äänestä

kummat teidän mielestä on parempi DD - E kokoiset rinnat jotka näyttävät hyvilta paidan ja mekonkin kanssa (ja varsinkin bikineissä), vai pienet?

Itselläni on E kokoa ja olen tyytyväinen niihin. Sopivilla kauniilla rintsikoilla näyttävät niin kauniilta, ja enkä häpeä niitä ilman liivejäkään näyttää, omalle miehelle. Saatikka että kun niihin koskee, tuntuu ne aidoilta ja nännit tuntuvat lävitse. Näin myös seksikkäämpä olo, varmempi olo ;) Tukea halutessa voi pitää vaikka urheilu liivejä jotka antavat aidon näyn ja tunteen. Parempi näin kuin pienet joille tarvitsee toppaukset.

Äänestä

"Parempi näin kuin isot joille tarvitsee kunnon tuet ja toppaukset."

Minä en isohkorintaisena kylläkän tarvi toppauksia, juuri siitä syystä, että on ihan omasta takaa sitä fylliä sinne liiveihin. Ei tarvi myöskään käyttää mitään push upeja, että rinnat näkyvät.

Ja se on totuus, että joku mies pitää pieni-, toinen isorintaisista naisista, että on se hyvä, että kumpiakin mailmasta löytyy :-)

Äänestä
  • 85 DD.. Mä rakastan sua.. :)

    Äänestä

  • TissiLover kirjoitti:

    85 DD.. Mä rakastan sua.. :)

    :-D

    Äänestä

  • 85DD kirjoitti:

    :-D

    No onneks oot itte ittees tyytyväinen. LUOJAN KIITOS itsellä ei ole mitään XXXLLLL-tissejä, joiden kanssa ei voi edes JUOSTA/urheilla minnekään!!!

    Äänestä

  • onnellinen b-kuppilainen. kirjoitti:

    No onneks oot itte ittees tyytyväinen. LUOJAN KIITOS itsellä ei ole mitään XXXLLLL-tissejä, joiden kanssa ei voi edes JUOSTA/urheilla minnekään!!!

    Mikäs siinä niin kiukuttaa ;)? Itse olen aina harrastanut aktiivisesti liikuntaa, salitreeniä, ratsastusta ja pitkänmatkanjuoksua. Ei haittaa tissit lainkaan näitä puuhia. Eikä kyllä sen puoleen muitakaan puuhia, mutta tuskin haittaa pienirintaisiakaan. Asenteesta kiinni pitkälti miten itsensä kokee. Hyvä sen itsetunnon on jonkun muun asian varaan rakentua kuin rintojen..

    Äänestä

  • onnellinen b-kuppilainen. kirjoitti:

    No onneks oot itte ittees tyytyväinen. LUOJAN KIITOS itsellä ei ole mitään XXXLLLL-tissejä, joiden kanssa ei voi edes JUOSTA/urheilla minnekään!!!

    Oletko sinä jokin urheilija kun niin kiinnostunut olet juoksusta ei isorintaisten tarvi juosta he voivat kävelläkin ja hyvin ehtivät.Ei sen takia rintojaan kannata pienennyttää jos joku kilometri pitäis juosta.

    Äänestä

Kun pitää itse omista rinnoistaan, se on tärkeintä. Silloin koolla jne. ei liiemmin merkitystä. Mulla on mukavan kokoiset rinnat omasta mielestäni. C-kuppi, isot nännipihat jä nännit. Ennen häpeilin juuri nännipihojeni kokoa ja suuria nännejä, mutta en enää!! Elämä on nautintoa!!!!!!!

Äänestä
  • rinnoistasi,c kupin isoilla nännipihoilla ja nänneillä antavat todella paljon nautintoa!!!!

    Äänestä

  • niinpä , sehän o sama ku joku arvoslelee "jormaa"
    se nyt sattuu olemaan tän kokonen/kokoset
    pitää vaan aatella, luoja mut loi ,, toivottavasti isköl/äidil oli kivaa just sillo

    Äänestä

pienet ja terhakat/kiinteät ehdottomasti

Äänestä

a-tissi on pelkkä nisä,,,siis kaukana tisseistä..naisella pitää olla vähintään C-kuppi---

Äänestä

Kyllä minusta pienet on oikeen nätit jos on hyvän muotoset sama pätee isoihinkin muoto ja nännit ratkasee ainakin minusta. Pienissä se parempi puoli että niitä kestää katella useammankin vuoden isot kun tuppaa alkaa roikkumaan kolmenkympin jälkeen navan alapuolella :(

Äänestä
  • roikkua;)
    Olen 47 v. Kokoni on D85, eikä roiku minnekään.
    Rintani ovat kiinteää sorttia, nännipihat tosi tummat, nännit ei kyl kovin isot.
    Pidän itse niistä ja huomiota saavat missä liikunkin.
    Mutta olisiko nyt niin, että joka kokoisille rinnoille on oma kannattajajoukkonsa. Kaikilla omat mieltymyksensä.
    Kannetaan me naiset ylpeinä rintamme, isot tai pienet.

    Äänestä

  • Olenkohan nyt sitten outo, kun minua ei haittaa tuo roikkuminen, luomurintojenhan tuleekin roikkua ainakin jonkin verran, eihän ne muuten luonnollisen näköiset olekaan.

    Jos kokoasiaa sivutaan, niin itse pidän isoista rinnoista, mutta kokoa tärkeämpää mielestäni kuitenkin on, että rinnat ovat luonnon muovaamat, muovitissit ovat kauheita. Yhdistettynä vielä itsensä (ja rintojensa) kanssa sinut olevaan naiseen, niin mikä on kauniimpaa?

    Äänestä

noh vaan maku asia, kun koira muniansa nuoli :)

Äänestä

Olen aina ihaillut naisia joilla on pienet ja terhakkaat, ne on niin "söpöt ja jotenkin paljon seksikkäämmät kuin isot ja löllyvät. Olis ihan kiva saada sähköposti seuraa.

Äänestä

Omaan isot rinnat ja miehet pitävät niistä ja ne saavat katseet kääntymään, koska korostan parhaita puoliani. Niillä on etunsa....niiden väliin voi mies halutessaan työntää jotain ;))

Äänestä

Suuret

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

kummat teidän mielestä on parempi a-b kokoiset tissit jotka helppo pitää vaikka ilman liivejä, vai suuret?

itselläni on a kokoa ja olen tyytyväinen niihin voin jättää liivit kokonaan pois ja rinnat näyttävät siltikin hyvältä. Saatika että kun niihin koskee tuntuu ne aidoilta ja nännit tuntuvat lävitse. Näin myös seksikkäämpä olo, varmempi olo ;) Tukea halutessa voi pitää vaikka urheilu liivejä jotka antavat aidon näyn ja tunteen. Parempi näin kuin isot joille tarvitsee kunnon tuet ja toppaukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu