Janne Kataja

Hih hih

12

1043

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • American Idol`s ass...

      ????????

    • jee

      ...nähdä, että ainakin yhden ulkomaalaisen (jos tuo kirjoittaja nyt ulkomainen on..) mielestä suomalainen Idoli voi olla viihdyttävämpi kuin amerikkalainen kolleegansa. Ainahan makuasioillakin on osansa. Kieltämättä mitä laulutyyliin tulee, kaikki AI-kandidaatit ovat paria poikkeusta lukuunottamatta samasta R&B-puusta veistetty. Siinä mielessä en ihmettele, että meidän hevivedotkin kiinnostavat.

      • on joku

        tyhmä junttisuomalainen!


    • vinkistä

      "hauska" juttu.

    • muutakin mielenkiintoista...

      Finland's Idol Kicking American Idol's Ass?

      "While trolling around YouTube's top music videos today, we noticed an abundance of clips from Finland's version of Idol--in the top 40, the Finnish Idol clips are currently outnumbering the American Idol ones 2 to 1 (this may have something to do with Fox's tendency to delete AI videos from YouTube, but still). So we checked a few out and--call us crazy--but their contenstants seem to be way more entertaining than ours (even with the whole language barrier thing). There's the anarchic leader of a death metal band who can pull off a killer power ballad worthy of Josh Groban (Kristian), the skeleton-hoodie skater boi with the Axl Rose screech (Ari), and the dimpled Olsen triplet with the big voice (Anna). Especially after AI chumps Sanjaya Malakar and Antonella Barba somehow avoided elimination on last night's show, these Finnish Idols are making us feel a little gypped."

      Nää kuvaukset Kristanista, Arista ja Annasta aika hauskoja. Varmaankin kirjoittaja on amerikkalainen. :)

      • on...

        amerikkalainen. ;)


    • nevöhöörd

      Voisko joku valistaa. Onko joku pudonnut idolskilpailija vai kuka. Olen seurannut idolseja vasta semeistä lähtien.

      • on...

        Idols Extran juontaja. ;)
        Se kyllä selviäisi, kun katsoisi Idolsin virallisilta sivuilta.


      • kantsis

        kattoo,jotta notta Janneen "tutustuisit",
        Janne -lainausmerkki - pingviinitanssi

        hhhhaaaahhh hhaaa


      • VAS

        ja taitaa ulkonäkönsä puolesta olla sukua kari väänäselle, että sellasta. Voi tätä riemun päivää...


    • ihquuuu

      Janne Kaataaajaaaa, Janne Kaataja,
      Janne Kaataja, Janne Kaataja.

      (säv. suom. "Puissa tuuli soi, puissa tuuli soi...")

    • Illatiivinen

      Tuo Jannehan on tuttavaperheen poika. Joskus nappulana muistan leikkineeni sen kanssa.

      Yli kymmeneen vuoteen ei ole kuulunutkaan pojasta mitään ja ällistys oli suuri, kun eräänä iltana telkkarin avatessani ruutuun pamahti tuttu naama vain kymmenen vuotta vanhempana. Hienoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      276
      2530
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      20
      1639
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      53
      1518
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1376
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      74
      1049
    Aihe