Miksi muslimi haluaa uskottomien maahan?

Jake Waits

"Kuinka uskova voi elää tyytyväisenä maassa, jossa kafiirien rituaaleja harjoitetaan avoimesti ja jossa säännöt kuuluvat jollekin muulle kuin Allaahille ja Hänen lähettiläälleen? Kuinka hän voi asua kafiirien maassa hänen nähdessään kaiken omilla silmillään, kuullessaan omilla korvillaan ja vielä hyväksyä maan tavat hänen alkaessa jopa tuntemaan kuuluvansa sinne asuessaan siellä hänen vaimonsa ja lastensa kanssa yhtä mukavasti kuin muslimimaassa, vaikka hänen vaimonsa ja lapsensa ovat niin suuressa vaarassa ja heidän uskonnolliset vakaumuksensa ja moraalinsa ovat vaarassa tuhoutua?"

ks. myös Koraani
[al-Mujaadilah 58:22]
[al-Maa’idah 5:51, 52]


"Uskovaiset älkööt ottako suojelijoiksenne uskottomia toisten uskovien sijasta. Joka näin tekee, on sanoutunut irti Allahista" [Koraani 3:27].


Lue myös:
The basic principle is that it is haraam to settle among the mushrikeen and in their land.
http://islamqa.com/index.php?ref=27211&ln=eng&txt=helpe rs

2

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisää vaan

      Kiviäkin kiinnostaa. Muuttakoot kaikki muslimit vaan pois täältä Suomesta, minä en ainakaan heitä kaipaa. Kaksi muslimia, joiden kanssa olen joutunut läheisesti tekemisiin, olivat selviä huijareita ja toinen jopa raskaimman jälkeen. Veks vaan, hushus.

      • Jake "Kafir" Waits

        Jos kiven takana on juutalainen, Mahometin mukaan kivi huutaa muslimeja tappamaan juutalainen!

        Kyllä on hullu uskonto tuo islam!

        Laitan varmuuden vuoksi todisteetkin tähän.
        Eihän tätä muuten kukaan usko - edes muslimit eivät usko tai eivät halua uskoa, että Muhammed on sanonut niin!:D


        Volume 4, Book 52, Number 176:

        Narrated 'Abdullah bin 'Umar:

        Allah's Apostle said, "You (i.e. Muslims) will fight wi the Jews till some of them will hide behind stones. The stones will (betray them) saying, 'O 'Abdullah (i.e. slave of Allah)! There is a Jew hiding behind me; so kill him.' "

        http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamentals/hadithsunnah/bukhari/052.sbt.html#004.052.176


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1446
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1228
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      50
      968
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      910
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      823
    6. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      820
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      802
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      784
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      780
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      32
      725
    Aihe