Mitä yrittäjä on:
- Huijari
- Riistäjä
- Valehtelija
- Pelkästään oman edun tavoittelija
Tästä syystä yrittäjät täytyy ajaa Suomesta pois seuraavan vaalikauden aikana ja kansallistaa heidän yrityksensä ja omaisuutensa.
- Huijari
- Riistäjä
- Valehtelija
- Pelkästään oman edun tavoittelija
Tästä syystä yrittäjät täytyy ajaa Suomesta pois seuraavan vaalikauden aikana ja kansallistaa heidän yrityksensä ja omaisuutensa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Juu tuohan toimii. Ja sustahan me tehdään sitten itsevaltias ja kaikki Jumala. Eikö? Niin kuin Castro ja Chavez konsanaan.
Sä olet erehtynyt luulemaan kansanedustajaa yrittäjäksi.
SDP ulos hallituksesta että Suomeen saadaan taas työpaikkoja.
Joo nämä mätäpaiseet,syöpäläiset ajavat Suomen konkkaan.
Yli puolet uusista pienyrityksistä
kaatuu jo ensi vaiheessa.
vaikuttas siltä että olet SAK:n uusi mainos
Ei meillä yrittäjillä mitään omaisuutta välttämättä ole!! Huh..
Kyllähän yksinyrittäjän leipä ei ole kovin leveä. Ketään ei tässä riistetä.
3 jäi työttömäksi..."oikea työläinen" on nyt varmaan tyytyväinen...........
jos ehrehdyt hkemaan itsellisesi apua ja PALKKAAMAAN TYÖNTEKIJÄN. Olet ottanut ensimmäisen askeleen kohti onnettomuutta. Sinusta tuli välittömästi yhteiskunnan vihollinen nro 1. Olen tehtnyt sen nuorena tietämättömänä kerran. Ostin pankkivelalla liiketoiminnan työntekijöineen. Siirryin riistäjien leiriin. Minulta meni kaikki. Sorretuilta työntekijöilltä yö unet odottaessa palkkaturvan maksusuoritusta. Olen siis aivan samaa mieltä: Suommesta pitäisi ehdottomasti poistaa tämä ns. palkkatyö riistäjän ikeen alla ja siirtää kaikki työtntekoon halukkaat tekemään työtä omana yrittäjänään. Silloin on mahdollisuus aina valita toimeksianatajan kettuilun jälkeen haluaako jatkaa vai ei.
Sain idean. Ja koska se on hyvin harvinaista, kerron sen myös sinulle.
SKP yhtiöitetään. Sille muodostetaan useita divisioonia toimialojen mukaan. Divisioonajohtajiksi palkataan huippujohtajia SAK:n ja SDP:n riveistä. He palkkaavat kaikki alle 500 hengen yritysten työntekijät SKP-konsernin nimiin ja myyvät tuottamansa - tietenkin kilpailukykyisen - palvelun uudelleen PK-yrityksille.
Loistavaa! Päästään nopeasti Kenian ja muiden hirmuhallintomaiden joukkoon :)
.. että tottakai johtajiksi otetaan myös verohallinnon ihmisiä. Hehän tuntevat yrittämisen riemun rinnassaan jos kuka :)
"Pankkiryöstön onnistumisprosentti on paljon korkeampi kuin uuden pienyrityksen pärjääminen
Suomessa. Puheet ja lupaukset ovat entiset,
mutta mitään ei tapahdu. 60 prosenttia uusista pienyrityksistä kaatuu alkuaikoina.
Sen jälkeen yrittäjällä ei ole mitään suojaa tai turvaa. Ei kelpaa edes työttömäksi kun on saanut viranomaisilta "lainsuojatonyrittäjä"-leiman.
Ketä te äänestätte, jotka toimitte vielä tyhmästi lahden tällä puolella? "
Aivan totta. Kaikkien puolueiden edustajat ovat tenteissä sanoneet että yrittämistä pitää edistää. Kaikki tositoimet ovat kuitenkin täysin päinvastaisia jos mitään on yleensäkään tehty!
Isoja muutoksia tarvitaan mutta niitä ei tule tapahtumaan, koska kansa haluaa nimenoman kuulla lupauksia ja äänestävät sitä kuka eniten lupaa.
Jos Butin lupaisi ison eläkkeen ja opintotuen, niin koko suomi muuttaisi venäjälle.
Minä oon niin kova riistäjä, että tienaan vuodessa alle 8500 euroa, josta vähennetään vielä yrittäjäeläkevakuutus (n. 1500 euroa).
Eli tervetuloa hakemaan vaan! Täältä löytyy omaisuutta "yllin kyllin"!! :D
Sinä tietenkin teet töitä vain ja ainoastaan itselle. Kuka sinun palkkasi maksaa? Painatko omat rahat, missä pankissa rahasi ovat vai tyynyn alla pidät omat?
Sinä teet tietenkin töitä kolhoosin eteen? Luulisin näin koska olet niin sosiaalinen. Tiesitkö että sellainen ei toimi. Se huomattiin jo naapurissakin Venäjällä entisessä Neuvostoliitossa jossa palkka juoksi vaikkei mitään tehnytkään...