Sasi liikenneministeriksi, Salo

Sasi nostaisi nopeusrajoitukset koska nykyisillä hyvillä ja turvallisilla autoilla voi ajaa kaksinkertaista nopeutta mitä vanhoilla katiskoilla.

Salo laittaisi rikolliset, etenkin ulkomaalaiset ja ulkomaalaistaustaiset rikolliset kuriin.

Siinä on kaksi kovaa nimeä porvarihallituksen ministerilistaan...
3271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

KUINKA LIIKENTEESSÄ AJETAAN "OIKEAA PUOLTA" ETTÄ SILLEEN,MUTTA VÄLIKÖS TUOLLA KUNHAN VAAN KAMPAMNJA JATKUU, VAIKKA KAINALOSAUVOILLA.

Äänestä
  • Kuolemantuottamus ja törkeä liikenteen vaarantaminen.
    Siitä seuraa poliisitutkinta ja ehdollinen vankeustuomio.
    Ei ole edellytyksiä politiikkaan tälle vaalikaudelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisäministeriksi kirjoitti:

Sasi nostaisi nopeusrajoitukset koska nykyisillä hyvillä ja turvallisilla autoilla voi ajaa kaksinkertaista nopeutta mitä vanhoilla katiskoilla.

Salo laittaisi rikolliset, etenkin ulkomaalaiset ja ulkomaalaistaustaiset rikolliset kuriin.

Siinä on kaksi kovaa nimeä porvarihallituksen ministerilistaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu