Liisa Hyssälä petti jälleen

Kansanedustajaehdokas Liisa Hyssälä (KEPU) lupasi neljä vuotta sitten eläkkeisiin 300 euron kuukausittaisen tasokorotuksen. Ministeri Hyssälän raivopäisten ponnistelujen seurauksena eläkeläiset saavat korotuksen vajaalla 290 eurolla vähennettynä.

Ehdokas Hyssälä ällistyttää jälleen. Nyt ei ole kyse lupauksesta, vaan luvasta. Hyssälä kysyi lupaa saada pitää vaalitilaisuus Loimaalla marketin pihalla. Kysymykseen tuli kieltävä vastaus, joten Hyssälä päätti pitää vaalitilaisuuden – niin, kyseisen marketin pihalla – väittäen, että lupa oli myönnetty.

Hyssälä antoi lupauksen siirtyä kadun toiselle puolelle. Senkin lupauksen hän petti.

Seuraavaksi petti kauppiaan pinna ja paikalle kutsuttiin poliisi. Ehdokas ei ole katsonut aiheelliseksi jälkeenpäinkään olla yhteydessä kauppaan tai pahoitella tapahtunutta.

Tiettävästi myöskään maamme eläkeläiset eivät ole saaneet vastaanottaa ehdokkaan pahoitteluja.

Tällaista se on KEPUn kanssa.

KEPU PETTÄÄ AINA!

9

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh

      Eeva antoi omenan Aatamille.

      • Dolga

        Parempi polkea edes paikallaan kun ei ollenkaan. Hyssälän toimet ministerinä eivät juuri säväytä. Ylimielinen, itseensä tyytyväinen, muita aliarvoiva. Mitätöntä. Sai aikaan mm järjettömän ja tehottoman tarrakampanjan viinapulloihin, ei voi juuri saavutukseksi sanoa, emähölmöläisten hommaa. Yksityisessä yrityksessä olisi tullut jo kalossinkuva perseeseen.


    • hyi helvetti

      Ihan sopiva kepuehdokas

    • =Hyssälä

      Näin vatsakkaana eläkemiehenä turha haaveilla enää Karpelasta...

    • Kokkarinainen

      Kimmo Sasi teki palveluksen suomalaisille eliminoimalla yhden eläkeläisen. Siitä tulee kokoomuslogiikan mukaisesti yhteiskunnalle kymmenien tuhansien eurojen säästö. Hyvä Kokoomus! Hyvä Sasi!

    • Päiväpeite*

      Se on kepulaisille niin vaikea hahmottaa sellaista asiaa, että lait ja asetukset koskevat myös heitä.
      Jos sitten kepulainen joutuu törmäyskurssille noiden lakien ja asetusten kanssa, alkaa kepukuoro parkua ajojahdin uhriksi joutumisesta.

      • heh heh

        jatka luupää sekoilua.


    • yhtään

      huomannut mitä tapahtuu oman puolueesi Sasille, kyllä se jaskari hommaa sinulle virolaista ruusmania, että vähän rauhoitut.

    • Jude

      Känällä tuo järjenkulku on senverran hidasta että jos hän sattuisi lukemaan tämän viestin tänään ymmärrys seuraa perässä joskus ensi lokakuun paikkeilla. Mutta kirjoitan tämän siltä varalta ettei joku muu vielä tunne jutun taustoja.

      Tuossahan viitataan siis esimerkiksi Loimaan lehdessä mainittuun juttuun. Hyssälä oli kysynyt luvan vaalitilaisuuden pitoon kiinteistön omistajalta, mutta tiloissa vuokralla olevalta Euromarket-kaupalta ei lupaa oltu muistettu kysyä. Kun kaupasta vaalitilaisuudelle ei lupaa annettu, siirrettiin vaalitilaisuus samoissa tiloissa sijaitsevaan kahvilaan. Euromarketin henkilöstö kuitenkin katsoi että parkkipaikalla pysäköitynä ollut Hyssälän vaaliauto oli parkkeerattu liian näkyvälle paikalle ja hälytti poliisin Hyssälää hätistelemään. Poliisi kävi paikalla toteamassa ettei mitään laitonta ollut tapahtunut ja poliisin vierailun jälkeen vaalitapahtuma jatkui kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe