Marika ja Ari on tosi vihaisia.

Onko tosiaan totta että Holmströmit sabotoivat Marikan ja Arin vaalitilaisuutta ja jättivät kahvit keittämättä.
Ari ,ainakin tuntuu olevan tuohtunut.
Saa nähdä kuinka paljon se heikentää Kähärien vaalimenestystä.
Se kai selvää,että Ari on saanut Mattilalta valtuudet erottaa Holmströmit vaalien jälkeen puoluesta.
Se on varmaan viisasta ,etteivät ole sähläämässä tulevissa kunnallivaaleissa Kähärien tontilla.
7611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Omien kanssa painiminen kertoo vain siitä, ettei jatkossakaan ole mahdollista tehdä yhteistyötä. Kun jo alkuun ovat niskuroimassa.

Äänestä

sen tekee vain puoluehallitus

Äänestä
  • Käsittääkseni Arilla ja Mattilalla on melkoisesti vaikutusvaltaa.

    Äänestä

  • piiristä vai puolueesta? puh pah pelistä pois.

    Äänestä

  • Sen minä tiedän,että Mattila kaavailee Marikaa piirin varapuheenjohtajaksi.Naisillahan on se kiintiöpaikka.
    Kopla on tyytymätöm Erjaan,hän oli sen verran vastuuton eikä huólinnut vaaliehdokkuutta.
    Hänestä ei ollut mitään hyötyä vaalityössä.Ahkera Marika on toista maata.
    Ja lisäksi nuorilla tytöillä menee pian ohi ihastukset tummiin miehiin,joten hän pääsee eroon siitä kamalasta sukunimestä.

    Äänestä

on tullut kisaan mukaan? Ota veera kulta happee, ettet vaan hengästy.

Äänestä

Sillä tuo sumppi ei kovinkaa montaa ääntä tuo, vaikka sitä jokunen kyllä juo.Jos allah suo, niin äänet tulee ehdokkaiden luo.

Onko noita Holmströmmejä useampikin ehdolla? Minä olen tavannut vain tuon Holmströmin Martin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hymyilevä Veera os.Kaunis kirjoitti:

Onko tosiaan totta että Holmströmit sabotoivat Marikan ja Arin vaalitilaisuutta ja jättivät kahvit keittämättä.
Ari ,ainakin tuntuu olevan tuohtunut.
Saa nähdä kuinka paljon se heikentää Kähärien vaalimenestystä.
Se kai selvää,että Ari on saanut Mattilalta valtuudet erottaa Holmströmit vaalien jälkeen puoluesta.
Se on varmaan viisasta ,etteivät ole sähläämässä tulevissa kunnallivaaleissa Kähärien tontilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu