On se vaan vitun hyvä , että näitä eduskuntavaaleja ei ole useammin. Puolitoistaviikkoa vielä vaaleihin ja on jo ruummita ja kirjoja ym, ym. Tänäkin aamuna Tujunen ja Filatov vittuilivat oikein kuin pahaset ämmät toisilleen ja puhuivat toistensa puheenvuoron päälle. Lähes kaikki puolueiden esiintyminen on ollut hyvin sivistymätöntä toimintaa. Vaalit pitäisi olla näyteikkuna puolueiden arvoista ja toiminnasta, mutta ollaan kuin kimppa huorasta tappelevat poliitikot.
vaaliväsymystä
vituttaa#"#"¤¤¤
3150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kunhan toimistomurto on ensin saanut sympatiansa.
romahtaa ensin pari kerrostaloa, toimittajat kirmailevat paratiisiin ikkunan kautta ja lopuksi romahtaa valtio - sitten on vaalit ohi ja arki voi alkaa.
montako hehtaaria metsää on tarvittu noihin vaalimainoksiin, joita tulee postiluukusta enemmän kuin ehtii pihalle kantamaan.
eikä niillä voi edes pyyhkiä persettä, kun ovat sellaisia kiiltäväpintaisia.
tänään en jaksanut enää pihalle kuskata vaan pistin naapurin postiluukusta. saipahan tupla mainokset.