Kepu mainostaa vaalipropagandassaan samoja asioita,mitä ennen viime vaaleja.Köyhyyden poistamista,eläkkeiden nostamista ym.Kuitenkin se viime vaalikaudella oli just näitä asioita vastaan oppositiopuolueiden näitä esittäessä.Ja ne lupaukset jäivät jälleen toteutumatta.Eli kansalaiset ovat nähneet,että KEPU JÄLLEEN PETTI.Mutta kun on tukiaisista kepulaisille kyse,kyllä tulee.
KEPU
8
901
Vastaukset
- Edellisestä Töllöttimen
numerosta ketä kepu edustaa. Kepu ja demarit ovat sama puolue.
- edellisestä Töllöttimen num...
ketä kepu edustaa. Kepu ja demarit ovat sama puolue. Demarit eivät tajua, että kepu vie heitä kuin pässiä narusta. Kepu äänesti viime eduskuntakaudella aina pienipalkkaisen, opiskelijan, eläkeläisen ja sairaanhoidon elämisen tasoon tähtääviä uudistuksia vastaan.
- silloin Kokoomus
Satu Louejoki ja numero 53
- äänestää
silloin Kokoomus kirjoitti:
Satu Louejoki ja numero 53
työväestön ja huonompiosaisten puoluetta.Eli oikeasti vasemmalta!
- Nollaverot
Se on sama mitä puoluetta äänestät,jos äänestät
ollenkaan.
Samoja lupauksia ne on jaelleet jo vuosikymmeniä
ja aina ovat tarkoittaneet samaa.
Köyhyys pois = heiltä itseltään
Lisää työpaikkoja = keksitään virastoja herroille lisää
Verot alas = Osakkeen omistajilta ja suurperijöiltä
Eläkkeet ylös = Suurituloisille
Samalla kun annat äänesi...annat rahasi heidän käyttöön.
JNE.....- tekee vaalityötään täälläkin
SuuriAjattelija kirjoitti:
.. itseään äänestäisi.
KepuEn äänestä tuollaista tyrkkyä kuin Louejoki, mitä oikeasti ymmärtää edes politiikasta???
- tuo.....
ole uutta,eikä outoa..kepu on jo sukupolvien ajan pehmittänyt junttien aivoja,kepulismi siirtyy myös valitettavasti geeniperimänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083