Minusta he kaikki osaavat laulaa, eihän ne muuten olis edes finaalissa. yks niistä vaan voittaa koko kisan mutta uskon että moni muukin heistä voi myös saada sen levytys sopimuksen. Niihän siinä on aina käynyt. Joten turha siinä on moittia toisten laulu ääntä,ikää tai yhtään mitään..
en voi
ymmärtää..
3212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
he siellä ovat, että heitä saisi arvostella. Kyllä jokainen finalisteista on kisaan lähtiessään varmasti ollut tietoinen siitä, että heidän äänestään ja persoonastaan annetaan välillä rankkaakin kritiikkiä (ja jos eivät ole olleet, niin nyt on korkea aika tietää). Se on tavallaan menestyksen ja julkisuuden hinta.
Mua naurattaa aina kaikki "laula ite paremmin jos pystyt" -kommentit. Jos itse lähtisin Idolsiin, niin tietysti mua saisi ja pitäisikin kritisoida. En vaan lähde, koska en osaa laulaa ja tiedän sen itsekin, eikä kaikkien tarvitsekaan osata. Silti mulla on oikeus arvostella. Idols-finalistien tulisi osata laulaa, koska he ovat kisaan lähteneet, ja näin ollen heitä saa myös arvostella.
Ja sitä paitsi, kyllä Idolsissa on finaaliin päästy, jos ei nyt täysin olemattomalla, niin ainakin HYVIN heikolla laulutaidolla ... eli ei se nyt niin itsestäänselvää ole että osaa laulaa jos on finaaliin selvinnyt.
jo Idoleita. Menestyviä hienoja nuoria,jatko riippuu vaan lehdistöstä, miten se heitä kohtelee.
osaa tippaakaan laulaa mut ei se tarkoita etten voisi kritisoida toisten laulu taitoja. He jotka sinne idolsiin halus niin varmasti tiesi ettei heitä kohdeltaisi kuin kuninkaallisia. kansahan se päättää kuka voittaa.. ja se joka ei äänestä niin eipä passaa sitten valittaa jos oma suosikki ei voita.