Kukapa olis uskonu. Onnea Hokki!
MESTISMESTARI 2007: HOKKI
Mestis is :o)
12852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
siinä oli kunnon kahvi-kerma-hillo-jäätelö-karkki-kastike munkki kyllä kysessä.
Prasta, että Jukurtit pääsevät ottelemaan Kalpan poikia vastaan, jos muuta ei saada pelistä irti, nii näkeehän ainakin tasoeron mestiksen ja liigan välillä :D Kuitenkin Onnea Hokille
JOs voittaa puhtaasi 3-0 niin siinä ei voi kuin väritetyin lasein väittää mäihän käyneen.Kyllä Hokki oli vaan paras ja olkaa miehiä ja myöntäkää faktat.
Onhan se ns. paras, joka voittaa jonkun liigan, mutta sitä kun ei saisi katsoa niin.
Jukurit oli kyllä parempi joukkueena ja uskon, että jos vastaan olisi tullut vaikka TuTo olisivat Jukurin pojat tahkoneet paremmilla menestyksin finaalimaaleja ja sitä kautta voittoja. Hokin pelityyli ei vain sattunut Jukureille ja muuta se ei tarvitse. Jukurit hallitsivat suurinta osaa finaalipeleistä, mutta kun maaleja eivät osaa tehdä niin sille ei voi mitään. Ja Hokin maalivahdillakin oli aikas monta munkki-torjuntaa, toki niitä riitti myös toisessa päässä. Myös Jukurien Kalpa kohtaaminen saattoi myös vaikuttaa pelin laatuun tietysti Hokin eduksi. Ja jos en väärin muista, niin tuo oli Hokin 5. kausi tässä sarjassa ja silläkin oli varmasti osuutta asiaan, nimittäin voiton nälkä. Eli tällä kertaa parempi oli nuoria pelaajia täynnä oleva Hokki. Innostus ja hyviä yksilösuorittajia omaava joukkue voitti tällä kertaa kokeneen ja koko joukkueena pelaavat Jukurilaiset.
Tulipahan saarnattua :D
Ei teissä vaan oo miestä myöntää, että Hokki oli joka osa-alueella parempi. Jos voittaa finaalit 3-0! ei siinä paljoa selittelyille jää sijaa. Olkaa MIEHIÄ ja myöntäkää että HOKKI OLI PAREMPI, NIIN KUIN SE OLI!
Koska Hokki on köyhempi :D.KÄYHÄT KYYKKYYN RIKKAAT LIIGAAN!! Pitäs ottaa ruottista mallia siel mikä tahansa allasvenskanin jengi voittas esim Jukurit tai Hokin tai Tuton,ehkäpä jopa Kalpan.Huomaa että Kalpa kommentti oli ironinen
Tästä kommentista taas näkee suomalaisjääkiekon nyky suuntauksen. Raha ratkaisee ei niinkään pelilliset esitykset. Urheilullisesti avoin liiga takaisin.
Urheilullisuutta liigassa ei ole ollut sitten ulkojääaikojen, jolloin oman kylän pojat pelasi omaksi ja muiden iloksi ilman palkkaa. Sen jälkeen kun alettiin palkkaa maksamaan, niin kaikki ovat juosseet rahan perässä: pelaajat, valmentajat tuomarit, lehdistö jne. Liigan voittaa aina se, jolla on eniten rahaa ja tuuria, koska ne saa parhaat pelaajat ja valmentajat. Lisäksi tuomarit voi ostaa puolelleen ja niin on tehtykin kautta aikain. Lahjontaa ja korruptiota koko touhu. Jos joku yrittää mitä tahansa muuta väittää, niin se on ihan höpö höpö.
Eikös niillä Hokkilaisilla ollu se oma koti"halli" ulkosalla. Se on vähän huonoo, jos vettä alkaa satamaan kesken pelin. Mites ne lipputulot? kerätäänkö jokaiselta kaukalon reunalla seisojalta 2 euroa?Ja saadaanko lipputuloilla maksettua erotuomarille palkka?
Itse ostaisin omakotitalon kaukalon vierestä ja katsoisin peliä omalta tontilta. On rupujoukkueella vielä paljon opittavaa vaikka voittivatkin mestiksen munkilla!!!! Varmaan sen takia jukurilaiset olivatkin niin jäässä, kun piti taivas alla pelata sielä. Hiton hyvä puoli siinä on, että voi kahtoa tähtiä, kun kova taklaus tulee päähän :D
Kannattais ottaa asioista HIUKAN enemmän selvää, ennen kuin menee laukomaan tullaisia juttuja! Tuntuu olevan taasen maailman viisain ja tietävin henkilö tuo edellisen jutun kirjoittaja.
parempi laittaa hameet päälle jukuri fanien. Kun ei voi myöntää selvää siaa, et parempi voitti.
Hokilla meni paljon paremmin kuin Jukureilla, johtuu myös osaksi siitä, että Hokilla ei ollut mitään hävittävää. Jos katsotaan tätä palkintoraha skandaalia, niin me kajaanilaiset ei välitetä rahasta! Meille joka voitettu peli on kuin lottovoitto! Me olemme fanaattisia Hokin kannattajia, ja välitämme enemmän mestaruudesta kuin rahoista, aivan kuin Kai Suikkanen kertoi.
...vai rahalla voittaa liigan.....Jos näin ois niin Hjalliksen kultapossupojat (muistuttaa jotenkin Sportia) tai HIFK ois voittanu kaikki mestaruudet (molemmilla suurimmat pelaajabudjetit).
Muistakaa viimekevät ja HPK-Ässät....oliko rikaaimpia...mitä HÄH ! ! ! Läskipää Urpo ! ! ! ! ! ! !! ! ! !