No niin,nyt lähtee huoltoasematkin Hyrylästä,kun ovat pohjavesialueella.Sanokaa paikka mikä ei ole pohjavesialuetta?Ei löydy koko Suomesta.Eikö siellä kunnantalolla ole tosiaankaan niillä ukoilla mitään järkevää tekemistä.Vai onko nyt aprillipäivä?
Shelli ja Teboili
öljy5
8863
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Täytyyhän tehdä tilaa sille aps asemalle.
Suomessa olisi paikoitellen monta huoltista jos pohjavesialueella ei saisi olla yhtään ja määrä pysyisi samana.Huoltikset hyrylässä on liian hyvällä rakennuspaikalla. Sokkarikin pitää purkaa! Siihen saadaan iso ja tehokas kerrostaloalue. Tätä kutsutaan maankäyttöpolitiikaksi.
KYSYY JOKA EI TIEDÄ.
Varmaan S-market...vanhempi.
Se ABC sen vuoksihan ne kilpailijat pitää ensin saada siltä alueelta pois.
abc ei tuu ihan siihen, näillä näkymin n. 3km päähän. siellä ei oo pohjavettä. kai?
Mopolla jos niin kauaksi tulee, on sielläkin pohja vettä kai ,en tiedä missä?
Tuon tyyppisten huoltamoiden aika alkaa olla jo ohi, niitä ei enää uusia rakenneta, vanhoja ei kannata korjata, mikä siis eteen, purkupa tietenkin ja tilalle uutta modernia palvelu tai asumis rakennetta, näin se menee ja pitää mennäkin, tuusula on kovien haasteiden edessä, selvitäkseen niistä täytyy vastata haasteeseen, minä uskon että siinä onnistuu. Muutaman vuoden päästä Tuusula on moderni ja haluttu asumis ja töissäkäynti paikka.