100milj. helpotus USA eläkeläisille!

Näin demarit ovat olleet 100milj. helpottamassa USA miljonääri eläkeläisten vero helpotuksia antamassa kun taas Suomen eläkeläisiä on potkittu päähän.

http://sanomat24.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=4297&Itemid=161
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä nyt on p#&%%"#¤% ja vielä kehtaa valehdella ajvansa köyhien ja vähävaraisten asioita.
Bildenderg Heinäluoma justiinsa kehuskeli TV:ssä kuinka hyvät suhteet sillä on amerikankeskuspankin johtajiin sun muualle USA:n ökurikkaisiin,no kyllä se tiedetään mitä asioita nämä Bildenbergiläiset ajavat kun demarit ovat siellä jo Lipposen ajoista lähtien lampannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eeron vero helpotukset kirjoitti:

Näin demarit ovat olleet 100milj. helpottamassa USA miljonääri eläkeläisten vero helpotuksia antamassa kun taas Suomen eläkeläisiä on potkittu päähän.

http://sanomat24.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=4297&Itemid=161

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu