Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Vaikuttaako synnytys tiukkuuteen!?

Vaikuttaako alatiesynnytys pillun tiukkuuteen miten merkittävästi? Ja saako sen pillun taas palautumaan esim. jumppaamalla? Onko kokemuksia? Mitä miehenne ovat kommentoineet pilluanne synnytyksen jälkeen?
61807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Löysä.

Äänestä

Alatiesynnytyksen jälkeen lantionpohjan lihakset jumpataan kuntoon ja seksi itsessään on hyvää jumppaa oman kullan kanssa. Eli alapäästä tule useimmiten entistä ehompi synnytysten jälkeen. Nainen on palautuvaa sorttia keholtaan. Moni on tyytyväisempi seksielämäänsä (niin mies kuin nainen) synnytysten jälkeen.

Äänestä

aluksi ehkä on , mut kuten edellinen vastas , te naiset ootte palautuvaa sortti ja siks toisekseen useimmat naiset oppii nauttimaan seksistä enemmän varsinkin toisen jne synnytyksen jälkeen,
vanha kansa sano et pillu se on limen lapsen äidillä ja se pitää paikkansa

Äänestä

Meillä ainakin on ukko todella tyytyväinen ja kehuu tiukaksi ja maailman parhaaksi.Yhden olen synnyttänyt kauan sitten.
Veikkaan,et synnyttäneen värkki muuttuu "muodokkaammaksi" synnytyksen jälkeen ja sen kun vielä treenaa lihaksilla,ni voipi olla siinä syy miksi synnyttäneitä kehutaankin :) Rinnat siinä taitaa ennemminkin menettää,jos on hyvin heruvaa sorttia..

Äänestä

treenata synnytysten jälkeen noin puoli vuotta monipuolista vatsalihastreeniä esim. 3-5 kertaa viikossa ja puolen vuoden tehotreenin jälkeen 1-2 kertaa viikossa, niin pillusi on pinkeä ja mahanahat ei roiku yhtään, kertoo kolmen teinin äiti.. (muista JATKUVA 1-2 kertaa viikossa, älä lopeta sitä, vaikka olisit kuinka timmi) Ja vielä kaikille naisille tiedoksi: Orgasmit tiukentaa paikkoja..

Äänestä
  • Jumppa on A ja O palautumisessa. Geishapallot on helppo ja vaivaton tapa hoitaa asia tehokkaasti. Onnistuu aikaa ja paikkaa katsomatta hyvin ihan milloin haluat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuva, apuva, aapuva!! kirjoitti:

Vaikuttaako alatiesynnytys pillun tiukkuuteen miten merkittävästi? Ja saako sen pillun taas palautumaan esim. jumppaamalla? Onko kokemuksia? Mitä miehenne ovat kommentoineet pilluanne synnytyksen jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu