Eli erehdyin koittamaan virontyttöä täällä suomessa viikko takaperin.
Tyttö söhelsi kokoaika kikkelin juuressa kiinni ja sai kuin saikin kortsun rikki. Ehdin rikkonaisella painamaan pari vetoa ennenkuin huomasin vahingon. Äkkiä juoksin suihkuun pesulle.
Nyt askarruttaa, auutoiko suihkuun meneminen mitään? Kuinka taudit leviävät tällaisessa? Onko kellään omia kokemuksia. Nyt hiukan pelottaa...
Virontyttö
7
2398
Vastaukset
- Terhi
Koska kyseessä oli maksullinen nainen, niin on melko suuri todennäköisyys, että hänellä oli jokin sukupuolitauti. Ja kyllä se on voinut tarttua siinä rikkimenovaiheessa, kun limakalvot ovat kosketuksissa. Ehkä se pesu voi hiukan auttaa (?), mutta kyllä se on voinut tarttua. Sinuna menisin pikaisesti testeihin, niin saisit mielenrauhan. Toivotaan parasta!
Toivottavasti otit opiksesi yhdestä kerrasta... - viron tyttö
Odota viel viikko niin sit rupee tapahtumaan !
Todennäköisesti tatti tippuu ensimmäisenä ja
sit rupee hepatiitti jylläämään.Lekurin voit
kiertää kaukaa koska ei se siihen mitään keksi kumminkaan. - Tietysti kannattaa menna Dr
Siis on turha jäädä ihmettelemään ja kattomaan mika osa putoo eka.Sanoisin etta mahd. pian lääkäriin. Ja mene (jos Hesassa) seksuaalitautien klinikalle, se ilmainen ja ne osaa neuvoa arvostelematta.(tel.310-65800 luulisin) Olen alalla ja luin juuri ette JOKA VIIDENNELLA prostituoidulla Virossa on HIV. Mutta älä masennu, äläkä vaan makaa likkakaverisi/kenenkään kanssa ennenkuin saat tämän selvitettyä. JA SANO KAVEREILLES että ottavat sinun tapauksesta oppia.
Siis jos pitää huoriin mennä niin VAHVEMMAT KUMIT PÄÄLLE!- vaari
Lääkäriin niin saat varmuuden. Todennäköisintä on kuitenkin, että et ole saanut tautia. Ei ne niin helposti tartu eikä edes suurimmalla osalla virolaistyttöjä tautia ole. Turhaa pelottelua sellainen. Pää kylmänä vaan, mutta oman mielenrauhasi takia lekurille
www.virontyttö.fi Tästä saa parha seura Virosta
- Infoo88888888888888888
Tilastollisesti riski on suuri 3 tekijän takia.
1. Kyseessä on Prostituutti, heitä on saattanut sellaiset 1 000 asiakasta sutaista ilman kumia, do the math from that.
2. Huumausaineet ovat erittäin yleisiä myös prostitoitujen keskuudessa.
3. Harvoin prostitoitu odottaa tarvittavan ajan ja käy testeissä sekä odottaa tuloksia ennen kuin tarjoaa taas palveluitaan. Joku tuntaa tonnin kouraan ja sanoo "Avaa huora haaras" ja he eivät sitä sen enempää mieti (okei ehkä karkeasti sanottu, mutta ymmärrätte varmaan pointin)
Sitten hieman järkitolkkua.
Jos haluat testauttaa HI-virus yms. tauti testit kertahujauksella niin kannattaa odottaa vähintään 3 kuukautta kontaktista ja varata aika OMAN terveysaseman lääkärille tai terveydenhoitajalle (sukupuolipoliklinikka on yksityinen sairaala ja ottaa vastaan ensisijaiseti akuutti tapauksia eli oireilevia, muita suositellaan ottamaan yhteys ensisijaisesti omalle terveysasemalle).
Vaihtoehtoisesti voit ottaa tippuri, klamydia, kondylooma ja hepatiitti testit 1-2 kuukauden kuluttua tartunnasta ja HI-virus testin sen kolmen kuukauden kuluttua ja taas käydä kaikki testit ottamassa 6 kuukauden kuluttua jos haluat varmistua asiasta.
HI-virus ei suuseksissä tartu mutta voi tarttua emätinyhdynnässä.
Kondomi on voinut onnistua suojaamaan taudeilta mikäli siinä on vain pieniä reikiä, mutta jos kumi on selvästi revennyt niin kumi ei ole suojannut.
Lohdutukseksi voin kertoa, että olet voinut olla enemmistöön eli onnekkaiden joukkoon kuuluva ja välttänyt tartunnan, sukupuolitaudit kun eivät herpestä lukuunottamatta varmuudella tartu (siksi sitä kumia juuri sopii käyttää.)
Eli soita omalle terveysasemalle ja varaa aika (siellä kyllä sanotaan kuinka kauan tarkalleen kannattaa odottaa ellei oireita ilmene) ja rauhassa testeihin. Eikä tarvitse pelätä mitään tietojen julki tuloa, kaikki tehdään luottamuksellisesti eikä edes Tasavallan presidentti saa vaikka maksaisi labratuloksiasi nähdä ilman suostumustasi :)
Turha alkaa pelkäämään mitään HI-virus tartuntoja yms. sillä ajoissa havaittuna saat tehokkaan hoidon ja HI-viruksenkin kohdalla elät yhtä pitkään kuin terveetkin ihmiset kunhan vain lääkitys ja elämäntavat ovat kunnossa :) Liian myöhään testeissä käyminen on kuin pelaisi venäläistä rulettia.
http://www.sukupuolitauti.info/testaus <-------- tuossa linkki sivulle josta saat kaiken tarvittavan tiedon..................................... ja muista, testeissä käyvät voivat olla ylpeitä itsestään, he eivät ryhdy keksimään tekosyitä joilla välttää labroja. - möhönen
Käy testeissä mitä kiireimmin ja seuraavalla kerralla käytä vahvempaa kortonkia, jonka laitat itse vehkeesi päälle. Älä päästä ilolintua puhkomaan kumia mahdollisine rakennekynsineen. Monasti noilla vuokraviihdyttäjillä on taipumus säheltää kortsun kanssa. Silti on ihan kiva käyttää maksullisia. Ne eivät soittele perään, eivätkä kinua uusia marimekon verhoja, eivätkä myöskään ehdota yhteistä laataikaa anopin luona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431649
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111551Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va281179Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1931121- 83951
- 74921
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta351913- 61788
- 49761
- 50756