Stringit...

Juha

Kesä tulee ja stringit tulevat "katukuvaan", haluaisinkin tietää naiset käytättekö stringejä jos ette ole ajelleet karvojanne?

17

9928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stringginen

      Minä ajan aina kaikki karvani.......

    • Nainen

      PITÄISIKÖ STRINGIEN OLLA VAAN JA AINOASTAAN SELLAISTEN NAISTEN "JUTTU" JOTKA AJELEVAT KARVANSA?
      Eikö naiset, jotka antavat rehottaa, saisi käyttää stringejä?!? Mikä helvetti teitä miehiä vaivaa?
      Näköjään naiset:
      Jos käyttää stringejä on oltava posliini. (Näin on miesten logiikka!!)

      VI*UTTAA!!!

      • Aikuinen_mies

        Stringit olivat tullessaan omalla tavallaan seksiasuja, niitä ei saanut kuin seksiliikkeistä. Samasta paikasta josta haettiin korsetit ja sukkanauhat sekä bodyt. Tämä siis yli kymmenen vuotta sitten. Siitä saattaa olla jäänteenä ajatus, että stringien käyttäjät olisivat jotenkin seksuaalisesti valveutuneempia kuin maxien käyttäjät.'Käyttäväthän he seksiasuja', noin vanhoillisesti ajateltuna.

        Eittämättä ajatus, että kaikki jotka käyttää stringejä siistisivät häpykarvansa, kiehtoo. Silloin olisi helppo jo tanssilattialla huomata onko rehottavaa peltoa kynnettävänä.

        Stringit ovat _minun_mielestäni kaikkein seksikkäin vaatekappale mitä naiselle on koskaan ja ikinä keksitty. Rehoitti karvat tai ei, niin takapuolelle ne tekevät oikeutta, takamuksesta riippumatta.

        Aikunen_mies toivottaa kaikille asiasta pitäville miehille(ja miksei naisillekin) lämmintä kesää ja paljon vaaleita, lantiomallisia, kangashousuja:))))


      • M31

        Onko se nyt sitten kiva näky kun karvat pursoaa stringien alta vallattomasti ???
        Kyllä siinä halut mieheltä laskee kun tuollainen näky paljastuu housuja/hametta riisuessa!

        Ei stringien käyttäjien posliineja pidä olla (ja harva varmaan onkaan), mutta kyllä bikinirajat kuuluu pitää sellaisina ettei karvat pilkottele!

        Kyse on tyylitajusta, vähän sama juttu jos säärikarvat rehottaa minihametta käyttävällä...


      • jussi

        olkoon naiset jotka noin ajattelee!!!!

        Toivottavsti en koskaan "joudu" riisumaan naista jonka karvat tuollalailla rehottaa stringien alta!


      • Nätisti ajeltu

        Olet siis ehkä niitä harvoja naisia, jotka antavat karvojensa rehottaa, ja kehtaavat siitä mesota telaketjufeministisivujen ulkopuolellakin! Ei kai niitä kaikkia pois tarvitse ajaa, mutta ei niitä nyt tietentahtoen kannata esitelläkään. Rajat jos ajat, niin pääset vielä pitkälle (ratsastamalla...) Onnea miehenmetsästykseen, eli häpy hunting.


      • HaBa

        ku tollasta textiä tulee vähä tuntuu siltä...

        ja mitä sä meitä miehiä syyttelet ku yritätte olla niin sexikkäitä ja sitte jotkut ei vie sitä loppuun asti ni kai me vähä katotaa sen loppuun asti vieneneen perään ennemmin ku sen rehottajan...vai mitä?

        mut siis ajatelkaa ny hyi vittu miltä mahtas näyttää ku alta näkyis karvoja :D yäk :P


      • Vanhus
        M31 kirjoitti:

        Onko se nyt sitten kiva näky kun karvat pursoaa stringien alta vallattomasti ???
        Kyllä siinä halut mieheltä laskee kun tuollainen näky paljastuu housuja/hametta riisuessa!

        Ei stringien käyttäjien posliineja pidä olla (ja harva varmaan onkaan), mutta kyllä bikinirajat kuuluu pitää sellaisina ettei karvat pilkottele!

        Kyse on tyylitajusta, vähän sama juttu jos säärikarvat rehottaa minihametta käyttävällä...

        sehän se vasta kiihottava näky onkin, kun häpykarvat pursuavat hieman alushousujen välistä. Ihan tulee vanhat hyvät ajat mieleen. Nykyajan steriilissä posliinimaailmassa (muutenkin kuin pimpinkarvojen suhteen) ei tällaisia näkyjä usein vastaan tule, edes uimarannalla. Tylsää.


      • Jarkko

        Anna vaan puskan rehottaa, vaikka näkyiskin stringien alta. Jos ei joku mies siitä tykkää, niin se on sen ongelma.


      • Miia
        M31 kirjoitti:

        Onko se nyt sitten kiva näky kun karvat pursoaa stringien alta vallattomasti ???
        Kyllä siinä halut mieheltä laskee kun tuollainen näky paljastuu housuja/hametta riisuessa!

        Ei stringien käyttäjien posliineja pidä olla (ja harva varmaan onkaan), mutta kyllä bikinirajat kuuluu pitää sellaisina ettei karvat pilkottele!

        Kyse on tyylitajusta, vähän sama juttu jos säärikarvat rehottaa minihametta käyttävällä...

        Anteeks, mut eihän ne rehota yhtään sen enempää stringien ku normaalien pikkuhousujen alta!?! Katsos kun se string, eli kapea kaistale on takapuolella, ei etupuolella!


      • Miia
        Jarkko kirjoitti:

        Anna vaan puskan rehottaa, vaikka näkyiskin stringien alta. Jos ei joku mies siitä tykkää, niin se on sen ongelma.

        Näin olen sen itse myös ajatellut, jos ei kelpaa ilman ajelua niin ole kokonaan ilman! On noita miehiä mistä valita!


      • Tutkija
        Miia kirjoitti:

        Anteeks, mut eihän ne rehota yhtään sen enempää stringien ku normaalien pikkuhousujen alta!?! Katsos kun se string, eli kapea kaistale on takapuolella, ei etupuolella!

        enemmän stringien kuin "tavallisten" alta. Sattuu nimittäin olemaan yleensä myös etupuoli aika paljon kapeampi stringeissä!

        Eli otahan Miia kaapista stringit (jos nyt satut omistamaan :)) ja sitten tavalliset ja vertaa vähän leveyksiä...

        Turha väitellä tuosta, oon nimittäin asiaa syvällisesti tutkinut :))


      • Lef

        ... vain miehillä on aivoja =)


      • Anonyymi

        Heh hee. Nyt ois saatavilla iha karvastringit. Kuulin aamulla radiosta.


    • Reale

      Miehet eivät saa omata niitä sovinistisia mielipiteitä ja jos naiset eivät saa ajaa itseään posliineiksi stringejä käyttäessään!
      Minä ainkin henk.koht. mielummin ajan vähintään stringien rajan mukaan. On jotenkin sellanen likanen ja siivoton olo jos housujen alta rehottaa. Ja on se varmaan miehellekkin mielekkäämpää jos naisella on kaikki kuitenkin vielä vähän peitossa. Säilyy jnnityskin =)

    • Insinööri

      Mistä päättelit, että stringien käyttäminen on jotenkin kesästä kiinni...?
      Mä ainakin käytän stringejä ympäri vuoden (pitäähän sitä koulussa ympäri pyörivillä insinööri-opiskelijapojilla olla jotain kateltavaa...). Ja stringejä käytän, siksi että ne ovat mukavammat jalassa kuin "maksi-malliset" eikä alushousunrajoja näy kankussa housun läpi.

      Ja kysymykseesi: Koska käytän stringejä lähes aina, ei minulle ole väliä, onko karvat ajeltu vai ei. Ei niitä jaksa ja voi aina pitää siistinä Yleensä karvani ajelen viikonlopuksi tai joinakin erityisjuhlapäivinä.

      • Insinöörille

        Joopa joo, juuri se onkin yksi ratkaisu siihen peffa pääsee oikeuksiinsa kun ei ole haitallisia alkkareiden näkyvyys ongelmia, vaan kireät housut istuu jokaista pientäkin yksityiskohtaa myöden hyvin päälle. Käytän kesällä ajeltua ja tietenkin löysää T-paitaa ja pyöräilyhousuja, ne on tykö istuva malli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      100
      2971
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2395
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1926
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1500
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1470
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1355
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      882
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      877
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      826
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      749
    Aihe