http://www.mtv3.fi/ohjelmat/idols2007/chatit.shtml?502616
Ottakaapa blondattu tukka veks ja meikit pois..hooh. Kyllä ei voi sanoa et ois mitenkää ulkonäöllä lahjottu.
Ottakaapa blondattu tukka veks ja meikit pois..hooh. Kyllä ei voi sanoa et ois mitenkää ulkonäöllä lahjottu.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Todellinen rotunainen! Ja niin hienoluontoiselta vaikuttaa haastatteluissa. Ei mikään adhd!
Kristiina on sekä ääneltään että olemukseltaaan kissa.
Siitä ei pääse mihinkään !
pärstäsi on kuin riihen seinästä repästy petolinnun perse?
Taidatkin sitten mieluummin keskittyä toisten naamojen tutkiskeluun, kun et itse viihdy peilin edessä oksentamatta!
Tätä naamaria kun joka päivä peilistä katsoo niin pysyy mieli vireänä.
Niin idoliksi kuin kauneusihanteeksikin. Aikuisen naisen oloinen ja näköinenkin nuori nainen. osaapa vielä laulaakin.
Oikeassa olet: IHANNENAINEN = naisisidoli
Ihana tyttö joka saa elää nyt unelmaansa, mihin ei monet valittajat kykene.
Elä niin kuin unelmoit! Älä unelmoi elämääsi!
Annaan, joka irvitelee kameralle kuin peilikuvalleen.
Annassa on enemmän pentua ja linssiludetta. Kristiina tarkkailee enemmän sivusta muiden kohellusta.
Enennän idolia ja Glamouria kuin Annan pippurisekoituksessa, mikä ei pure kuin peruskouluikäisiin.
Ainakin jos noista kahdesta jäljellä olevasta tytöstä pitää valita, niin ennemmin Kristiina kuin se hupakko.
Mutta Kristiina ei ole räpätäti, vaan tyylikkäästi itsensä löytänyt nuori nainen. Kun katsoo vaikkkpa You Tubelta sitä Kristiinan ensimmäistä karsintaa niin valtavasti on muutosta tullut edustavaan suuntaan. Ja sen on huomannut niin asiantuntijat, tuomarit kuin äänestäjät. Onneksi.
Miehet ei tykkää tyrkyistä ja jatkuvasti hölöttävistä ja säntäilevistä naisita. Paitsi Vanhasen Matti, mutta se ei olekan mies vaan kepulainen heinäseiväs.
Se toinen jatkuvasti esille itseään tunkevan Annan voi jo palauttaa maan pinnalle kuten Kristianinkin. Toinen yrittää peitellä pienuuttaan ja toinen tyttömäisyyttään, jonka on löytänyt itsestään idolskilpailu edetessä. Miten mies voi meikata niin paljon?
Miehiä on puolet äänistäjistä. Miettikääpä sitä!
Se pikkulikka tuo koko ajan ja joka käänteessä esille sitä pienuuttaan, ei suinkaan peittele. Pikemminkin ratsastaa sillä pienuudellaan, kerää siis säälipisteitä ym.
Hah, miten mies voi meikata, ääliömäinen kommentti. Kuinka moni huippulaulaja, siis mies, ei meikkaa? Mietipä sitä? Taidat olla ahdasmielinen.
en kyllä sanoisi, että 16 vuotias on nainen. Pikkuinen tyttö.
Ei Kristiina mikään nainen ole, vaan 16v tyttö. Lisäksi Kristiinan
tyyppinen ei todellakaan ole minun ihannenaiseni, koska hän
tuntuu jumalattoman tylsältä tyypiltä. Kyllä naisella pitää olla
kiehtova persoonallisuus, eikä samanlainen kuin kaikilla muilla.
Minusta hän näyttää ja vaikuttaa parikymppiseltä. Ja paljon vanhemmalta kuin se Anna. Ikä ja ulkonäkö ei aina kulje käsi kädessä.
Jotkut 25 vuotiaat näyttävät 15 vuotiailta ja toiset taas 40 vuotiailta.
kuin Arissa miestä!