kaikki on natsia nykyään

Ihmiset puhuu natsi-pururadasta, jos siinä on pahoja nousuja. Ahdasmielisyys ympäristö- tai tupakka-asiassa on nykyään natsismia.

Onkohan sana jo kärsinyt inflaation?
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..niin vihreistäkin halutaan löytää oma natsisminsa.

Äänestä
  • ... tai miksei "Kaikki me olemme natseja" saman tien.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olen pistänyt merkille kirjoitti:

Ihmiset puhuu natsi-pururadasta, jos siinä on pahoja nousuja. Ahdasmielisyys ympäristö- tai tupakka-asiassa on nykyään natsismia.

Onkohan sana jo kärsinyt inflaation?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu