Tehdään kaikki Luhtaset. Sehän ei ole keneltäkään pois, jos olemme luonnollisia henkilöitä!
Palkka puhtaana käteen - SDP:n vaaliohjelma
Entinen demari
4291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
maksaa palkan siellä huoltoasemalla? Olisi pieni apu raskaaseen, paskaiseen, vaativaan ja pienipalkkaiseen naisten työhön.
Esko Ahon mallissa itse. Isommissa sovelletaan Luhtasen mallia, maksu Teboililla.
Miksi kukaan ei puutu todelliseen ongelmaan, siihen että kokonaisverotus on Suomessa järjettömällä tasolla. Kulut on liian suuret, kun kuppaajia riittää. Isot ikäluokat vetää Suomen vielä suohon
Isot ikäluokat on tämän maan rakentanut ja verot maksanut ja eläkkeensä myös maksanut, se mihin ne eläkerahat on hassutti ei ole meidän syy. Korotkin on ollut tosi korkealla aina viime päiviimme saakka. Se sitä meidänmaksamat verot jaetaan ja velkaa valtio ottaa jälkipolviemme maksettavaksi on katsoa peiliin, ja haluat lisää ottaa rikollista jotka ei maksa veroja eikä niitä palkkaavat kansainväliset yrituksetkään maksa Suomeen veroja. Nämä yritykset saa maahantunkeutujat 100eurolla kuussa työhön kun saavat samalla pysyvän Maassaoloaikanaan luvan. Kun Suomessa ei elä säädellä kuussa, joutuu Suomi-poika ja -tyttö , mummo ja pappa pulittamaan lisää veroja, kaikesta mahdollisesta 7 (sähkä,vesi,bensa,ruoka,juoma,asunto:josta on jo maksettu voi ero betonista, laidasta, aina. maaliin saakka) ja nyt kiinteistöveroa lopun ikänsä, jotta jatkuvasti lisääntyvä maahan tunkeutujien vyöru saa asunnon jotka ovat jo Suomen rikkaat rakentaneet kerrostaloja ympäri eteläsuomea, koska valtio joka maksaa heidän vuokrat on vakaa (siis sinä veronmaksajia) vuokran maksaja. Lisäksi meillä maksatetaan heidän syömiset, terveyden hoito, Matkat kotimaahansa tuomarien palkat moneen kertaan jotta he saavat varmasti täydellisen taloudellisen ylöspidon, jotta jää aikaa 24/7 raiskaamiseen ja huumeiden myyntiin.
Järkyttävä sairasta politiikkaa, meidän poliittiset puolueet menee höynäytettyjen lasten selän taa piiloon, kykenemättöminä tuomaan todelliseen suomea tuhoavaan ongelmaan ratkaisua. Maahamme työnnetään EU:sta rikollista jengiä raiskaamaan raiskaamaan heitä, meidän lapsia. Politikot käyttävät lapsia hyväkseen, tekemällä näin massiivisen esityksen Suomen eduskuntavaalien alla, ilmaston muutos on pienin mahdollinen ongelma suomelle tässä TALOUDELLISESSA tilanteessa. Tämä on törkeetä ropakandaa, jolla puolueet menee kuin köyhäntalon porsaat jonossa lasten (itse ovat aivopesseet lapset vaatimaan) seläntaakse piiloon ja näin he pyrkivä väittää puhumisen miksi Suomelle tärkeimpien miljardien eurojen valumisen ohi näiden koululaisten tulevaisuuden rakentamiseen Suomeessa ja jatkuvat leikkaukset Suomen kansantalouteen, näiden raiskaajien elättämiseksi. Eikö lapsille olisi kuulunut kertoa miten saamme turvallisuuden heitä kohtaan palautettua ja rikollisen raiskaajat oli keskuudestamme. Eikö olisi ensisijainen vaatimus olla saada elää ja kasvaa, opiskella, ilman, että raiskaajia on heitä vahtimassa huumepillereiden kanssa joka kulmalla. Äitejä ja Isiä suomessa aliarvioidaan näkemään omien lasten todellinen kasvava turvallisuus uhka Suomen todellinen ja rankasti kasvava ongelma. Nyt on tulossa Suomen Eduskuntavaalit jossa suomalaisilta kerätyillä verorahoilla hoidetaan suomalaisten asioita. Ilmastonmuutos on lobaalien kansojen yhteisöjen tasapuolisesti jaettava/ hoidettava. Ei kuulu Eduskuntavaalien yhteyteen.