Tänään paras Bond mtv3:lta

James Bondagee

Moi tänään tulee kaikkien aikojen paras James Bond-elokuva "On Her Majesty's Secret Service" joka on screenplayn puolelta erittäin lähellä todellista Flemingin Bondia ja tässä elokuvassa on yhdet parhaista taistelukohtauksista Bond-historiassa ja näyttelijätyö on RAUTAA ja käsikirjoitus taisinkin mainita jo, on erittäin hyvä, erittäin Bondimainen ja kovaotteinen elokuva joka ei petä ketään, tämä täysin aliarvostettu Lazenby-show on yksi kaikkien aikojen parhaista Bondage-leffoista :DDD

5

887

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samaa mieltä. Savalas Blofeldina on loistava. Lazenbykin on ihan ok kun huomioidaan ettei hänellä ollut aiempaa näyttelijäkokemusta. Onhan mies pikkuisen pökkelö, mutta eipä se James Bond ole muutenkaan kovin vivahteikas luonnerooli.

      Jossittelu on turhaa, mutta Connery olisi kuitenkin voinut tehdä tälle elokuvalle terää. Tuskin se kilttiinkään pukeutuminen olisi skotille ollut kova paikka.

      Tarina on näkemistäni Bond-elokuvista paras ja perus Bond-leffoja traagisempi loppuratkaisu tekee elokuvasta muista erottuvan ja särmikkäämmän. Suurin osa Bondeista kun on samasta puusta veistettyjä pyrähdyksiä.

    • Jätkä88

      Todellakin, mielestäni kyseessä on ensimmäinen "massiivinen" Bond elokuva. Aikaisemmissa tyyli oli aikalailla samaa puuroa, mutta tässä se oli ensimmäistä kertaa paljon massiivisempaa Muunmuassa laskettelukohtaus on jotain aivan lumoavan loistavaa. Ja Diana Rigg loistaa bond tyttönä! Eikä tyttökään ole tässä sellainen "iik, auttakaa, minä kuolen", vaan myös hän pistää kampoihin vihollisille ja rällää autolla ja pelti kolisee. Ja eikä se George Lazenby ole yhtään sen huonompi. Luin jostain, että George Lazenby olisi itse tehnyt stuntteja tässä leffassa?

      Ansaitsee täyden kympin! Ne jotka väittävät elokuvaa huonoksi sen takia että siinä on Lazenby pääosassa ja jättävät katsomatta. He sietäisivät katsoa tämän ja todeta, että tämä on rautaa.

      Ja niin, myös musiikin puolesta tämä on ehdotonta Bondien eliittiä.

    • KALLION KAKE

      TÄYTYY SANOA ETTÄ OLI AIKA VÄRISHOWTA..JA EIKÖS LAZENBY TEHNY VAAN YHDEN BOND-ELOKUVAN VUONNA 1969

    • Felix Leiter

      Lazenby on huonoin!
      1. Craig
      2. Brosnan
      3. Moore
      4. Dalton
      5. Connery
      6. Lazenby

      • tässä oikea lista!

        1) Moore
        2) Connery
        3) Brosnan
        4) lazenby, Dalton ja Craig


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2762
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      16
      2662
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2237
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2033
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe