Esimerkiksi euroopassa on usein pystyssä

semoisia parin tunnin tulleja esimerkiksi jos menet johonkin liikkeeseen voi yllättäen liikkeen edessä olla niin sanottu rahastus porti useasti eurooppaa kierrellessäni olen törmäillut tälläisiin laitoksiin.Maanteillä voi tälläisia portteja olla kilometrin väleinkin.
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voih ja MOI!

Äänestä

Olen matkustanut euroopassa tosi paljon ja mitään "Tulleja" en ole siellä nähnyt, paitsi ranskassa moottoritiemaksu ja sveitsissä myös.

Äänestä

Toivottavasti sellaisia ei tule meille. Tai no, voisihan niitä sinne Helsinkiin laittaa - mutta ei muualle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uudet ajat uudet tuulet kirjoitti:

semoisia parin tunnin tulleja esimerkiksi jos menet johonkin liikkeeseen voi yllättäen liikkeen edessä olla niin sanottu rahastus porti useasti eurooppaa kierrellessäni olen törmäillut tälläisiin laitoksiin.Maanteillä voi tälläisia portteja olla kilometrin väleinkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu