Kertokaa räikein käyttäytymiskokemus

nähneet lapsilta joitten isä tai äiti on paikalla mukana .
8375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

80 luvulla hieno rauva pukkasi lastenvanuissa pientä lastaan Kemin kadulla, yhtä äkkiä vaunusta kuului kiljaisu jotta " HUORA VAUHTIA"! Se oli minusta lapsukaiselta tuhmasti sanottu omalle äidilleen, ja vielä kadulla ihmisten kuullen!

Äänestä
  • Joista kuului vauvan itkua, saman talon 2-3 vuotias poika kurkoitti vaunuihin ja sanoi. Kyösti, Kyösti mikä sinuu vituttaa.

    Äänestä

  • oli lastenvaunut kirjoitti:

    Joista kuului vauvan itkua, saman talon 2-3 vuotias poika kurkoitti vaunuihin ja sanoi. Kyösti, Kyösti mikä sinuu vituttaa.

    olivat! Todella huvittavaa: huora vauhtia!

    Äänestä

  • Kenen ihmeen mielestä tuollainen voi olla HAUSKAA? Samalla lailla kuin kaikki kirosanat pieniltä - ei se ole yhtään hauskaa.

    Äänestä

No, kerronpa silti ensimmäisen mieleentulijan viime viikolta. Noin nelivuotias pikkupoika maisteli järjestelmällisesti irtokarkkeja telineen alimmasta rivistä. Joistakin vain nuoli näytteitä suuhunsa. Koska pojalla näytti olevan flunssa, hän myös kaivoi nenäänsä ja korviaan siinä touhun ohella. Äiti katseli lehtiä siinä vieressä ja tarkkaili välillä poikaa, ettei tämä vain pääsisi tekemään pahojaan.

Äänestä

.
-Hiostavassa helteessä,Ladan ikkunat avoimina ,alle kouluikäinen poikani istui turvatyynyllä vieressäni...

- Yht´äkkiä ja yllättäen,
(seistessämme iikennevaloissa)
Poikani komensi huutamalla tietyö monttuaan pällisteleviä miehiä:

"VAUHTIA SIIHEN TOUHUUN".
.
-Kaipa Työmiehet luulivat minun huutaneen,
sillä vastaushuudot olivat sopimattomia...

.

Äänestä
  • ja sait varmaan kivaa palautetta?

    Äänestä

asioin tässä joitakin vuosia sitten valokuvaamossa, oli lämmin kesäpäivä . Odottelin vuoroani jotta minua palveltaisiin. Minua ennen oli asioimassa äiti pienen poikansa kanssa. Juuri kun nainen oli maksamassa , hänen kännykkänsä soi. Siinä hän naureskellen rupatteli kännykkäänsä , tällöin pieni noin 3v poika alkoi nykimään äitiänsä puseron helmasta, sanoen pissa, pissa.. Äiti näytti hermostuneelta ja sanoi puhelun lomassa, odota nyt.. Hetken päästä pieni poika laski housunsa alas ja pissasi lattialle. Myyjä katseli hämmästyneenä äitiä ja minua. Nainen vaan maksoi ostoksensa ja puki pojan housut jalkaan, ovesta ulos, jatkaen vaan puheluaan. Kyllä siinä jäi suu auki . Että tälläinen kokemus...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonka olette kirjoitti:

nähneet lapsilta joitten isä tai äiti on paikalla mukana .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu