Pienpuolueiden tulevaisuus

Liberaali.

Näiden vaalien jälkeen olisi jo aika perustaa yksi Suomen etua ajava puolue. SKS, IKL, Liberaalit ja ehkä myös Itsenäisyyspuolue saman pöydän ääreen keskustelemaan. Toki pieniä aatteellisia eroja saattaa löytyä mutta tuskin mitään ylitsepääsemätöntä. Vain siten voimme kehittyä eteenpäin.

4

1382

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jugi

      .....liian "liberaali" ajatus ! ?

    • ei kun vain

      nauraa... hah hah haa!

    • .....

      Vaikka tuollainen onnistuisikin, niin eipä tuosta silti mitään ihmeellistä saisi aikaan. Parempi keino ajaa Suomen etuja olisikin ottaa yksi iso puolue haltuun. Paras vaihtoehto olisi varmaan sdp. Tuon puolueen tavoitteet yms on aivan yhden tekeviä. Kun se on vallattu, niin johto siellä kuitenkin tekee kaikki päätökset. Tuohon kun yhdistettäisiin vielä sak:n valtaus, niin eiköhän ne tavoitteetkin saavutettaisi aikas nopeasti.

    • liberaaleja kannattava

      Itse kuulun keskustaan, ja vaikutan sieltä käsin liberaaleja edistävästi. Eniten pystyt vaikuttamaan suuren puolueen sisässä, kuin pienessä puolueessa. Asun Pohjois-Karjalassa, joten tämä toimintamalli on melkein ainoa toimiva. Edes Cronbergillä ei ollut mahdollisuuksia täällä päin.

      Täytyy vain toimia hitaasti eikä edes uskoa suuriin muutoksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      95
      1596
    2. 72
      1254
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      1222
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      1005
    5. 95
      929
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      40
      904
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      777
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      80
      775
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      753
    10. 45
      695
    Aihe