Selailin vanhoja keskusteluita ja huomasin, että suurimmassa osassa haukutaan tätä sarjaa. Eli miksi sitten katsotte tätä jos kaikki hahmot ovat ihan sieltä ja syvältä ja juoni epäaito?
Oletteko tosiaan tätä mieltä tästä sarjasta?
3
439
Vastaukset
- patsy
Seuraan sarjaa muutamian hahmojen/parien takia ja keskityn lähinnä haukkumaan muita :D Onhan se ajanvietettä se sellanenkin.
Saippuasarjoissa on aina omat vängät puolensa ja vitsinsä, mutta tällä hetkellä Suomessa nähtävät jaksot on omasta mielestäni niin kauheata kuraa, ettei niitä voi kun haukkua. Yritän keskittyä haukkumaan vain ja ainoastaan tämänhetkistä pääkäsikirjoittajaa. Onneksi pääkäsikirjoittaja on jo vaihtunut Amerikassa!- päivien viemää
no esim.katsoohan joku salkkareita eikä ne kaikki oo lempiroolihahmoja=) sama juttu päikkäreissä sarjaa on vaan niin kiva katsoa=)
- kate_
päikkärit on hyvä ohjelma!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain15510434Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-749973Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076942Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2225411- 1735089
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784286- 832787
- 1702731
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom842654Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662561