muut miestanssijat.Roman huomioi partnerinsa tosi hyvin ja antaa hänen tuntea olevansa vain hänen.
IKiihana Roman!
IKiihana Roman!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vielä kun oppis tanssimaan - siitä kai tässä on kysymys vai onko?
Suhtaudun saksalaisiin ristiriitaisesti. Romanin persoonallisuus ei tunnu niin saksalaiselta kuin on olen tottunut tavatessani heitä ulkomaan matkoilla. Saksalaiset valtavat äijänköriläät tunkevät eteesi ravintoloissa ja muualla, siinä suomalainen tytöntyllerö jää ihan jalkoihin ja arastelee heidän kovaäänistä mongerrusta ja mielummin siirtyy väljemmille vesille. Kenessä vika ? Roman ei tunnu saksalaiselta vaikka näyttää siltä. Käytös tuntuu yllättävän pehmeältä, sävyisältä. Dokkarit pohdiskelevia ja näkökulmaa antavia. Nam, kyllä me tytöt tykätään Romanista.
Mitä sitten mielestäsi on "suomalaisuus"? Örvellystä ja kännien vetämistä, sitten lauletaan vähän karaokea ja mennään veneeseen pissille juhannuksena, vai? Ristiriitaista, "my ass".
Herr Schatz on saksalainen päästä varpaisiin, mutta suureen 80-miljoonaiseen kansaan mahtuu tietysti monenlaista persoonaa. Kaikki sakemannit eivät suinkaan ole räyhääviä rottweilereita tai Mersuillaan ohituskaistoilla öykkäröiviä kaljamahaisia nahkashortsihemmoja.
Schatz on sopivasti itseironinen ("saksalaiset tykkäävät totella" sekä "toinen maailmansota pilasi brändimme tuhanneksi vuodeksi"), erittäin sivistynyt sanan perinteisimmässä merkityksessä, nokkela ja verbaalinen - kuinka virheettömästi hän puhuukaan suomea! Sen lisäksi mies selvästikin rakastaa nykyistä kotimaataan... ja meitä suomalaisia juuri tällaisina. Todella 'aseistariisuvaa', jos ilmausta voi merkittävän sotilaskansan jäsenestä puhuttaessa käyttää!
HYVÄ ROMAN!!