Ostin boksin, kun alennuksella sain, mutta eikö tästä paskasta puutu jaksoja, esim. ensimmäinen jaksohan oli muistaakseni mustavalkoinen, ja miksi hitossa jaksot ovat pantu eri järjestykseen kuin alunperin?
Hyvä sarja muuten!:)
Star Trek The Orginal Series 1
3
688
Vastaukset 3
- Scifisti77
Linkki Star Trek episode guide:en:
http://epguides.com/StarTrek/
Tuossa jaksot on jaoteltu siten, että pilotti olisi tämä "The Cage" ja ilmeisesti mustavalkoinen erillinen jakso. Tämän jälkeen alkaisi sitten varsinainen sarja 1.kaudesta lähtien. Jolloin boksi siis kyllä sisältää 1 kauden mutta ei tuota erillistä pilotti jaksoa.
Scifisti77- KyleKatarn87
Kyseinen erillinen ja alkuperäinen pilottijakso Star Trek Original Seriesille löytyy kokonaisuudessaan kolmoskauden ekstroista ja on osittain mustavalkoinen. Joten äkkiä kaupaan ostamaan se! Ps. jakso tehtiin kai alunperin demonstroimaan rahoittajille millaista sarjaa he tulisivat rahoittamaan ja Shatner ei ole tässä vaiheessa vielä kuvioissa mukana.
- CaptainKirk
KyleKatarn87 kirjoitti:
Kyseinen erillinen ja alkuperäinen pilottijakso Star Trek Original Seriesille löytyy kokonaisuudessaan kolmoskauden ekstroista ja on osittain mustavalkoinen. Joten äkkiä kaupaan ostamaan se! Ps. jakso tehtiin kai alunperin demonstroimaan rahoittajille millaista sarjaa he tulisivat rahoittamaan ja Shatner ei ole tässä vaiheessa vielä kuvioissa mukana.
Joo, se oli siis piloottijakso jonka he lähetivät TV yhtiöille jotta he voisivat päättää haluavatko alkaa näyttämään sarjaa. Kyseinen jakso oli TV pomojen mielestä liian älykäs ja ajattelua vaativa joten he pyysivät toisen joka oli se "Where no man has gone before" jossa Shatner oli jo mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686