hei

Saako ulkopaikkakuntalainen Helsingin kaupungilta asunnon?onkohan mitään mahdollisuuksia? Vai täytyykö olla/asua jo Helsingissä ennenkuin kaup.asuntoa voi hakea? yksiö olisi haussa ja olen kyllä aikaisemmin,monta vuotta sitten,asunut Helsingissä.
2475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

avuton tapaus!

Äänestä

saanet tietoa,jos palstalaiset sattuvat taas vastaamaan mitä sattuu.Mä en muista/tiedä kun olen asunut stadin kämpässä tota...aina.Toivottavasti löydät jonkun lukaalin.Tervetuloa takaisin:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marjaliisa kirjoitti:

Saako ulkopaikkakuntalainen Helsingin kaupungilta asunnon?onkohan mitään mahdollisuuksia? Vai täytyykö olla/asua jo Helsingissä ennenkuin kaup.asuntoa voi hakea? yksiö olisi haussa ja olen kyllä aikaisemmin,monta vuotta sitten,asunut Helsingissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu